Férfi kézilabda Eb

Zubai, Császár és Fazekas a legjobbak - a magyar csapat statisztikái

Érdekes adatok is kiolvashatóak a magyar nemzeti csapat statisztikai lapjából a szerbiai Európa-bajnokságon.

A csoportkör végeztével érdemes néhány pillantást vetni a magyar csapat statisztikáira. A három találkozó alatt a mieink veretlenek maradtak, két döntetlen mellett a franciák elleni siker jelenti azt, hogy Mocsai Lajos együttese három pontot visz magával a középdöntőbe.

A franciák ellen nyújtott kivételes produkciójával Fazekas Nándor számít a jobbik kapusnak (ha csak a puszta számokat nézzük), de az erre a meccsre csak egy hetesre beszálló (de azt hárító) Mikler Roland is alig marad elő tőle, aki főként a spanyolok elleni pontszerzés során dobogtatta meg a magyar szíveket. Nándi büntetőt ugyan nem fogott még a tornán, de a középdöntőben talán ez is összejön majd neki.

A magyar kapusok statisztikái a csoportkörben
    Mérkőzés Védés Kapott lövés % Büntetők
12 Fazekas Nándor 3 25 68 37 0/4
16 Mikler Roland 3 18 53 34 2/7
  Összesen 3 43 121 36 2/11

Az orosz-spanyol-francia ellenfelek elleni három meccs alatt a legtöbb gólt Császár Gábor (17) szerezte, a legtöbb kiállítás Ilyés Ferenc és Laluska Balázs (4-4) nevéhez fűződik. A leghatákonyabb játékosunk támadásban Zubai Szabolcs, aki 80%-ban értékesítette eddig lehetőségeit. A magyar csapat eddig egyetlen büntetőt hibázott el a tornán, a hétből hetet bevágó (és közte az a nagyon fontos a spanyolok ellen időn túl) Császár Gábor viszont vezeti a vonatkozó Eb-rangsort. A legtöbb időt a balszélső, Iváncsik Gergő töltötte a pályán, aki az oroszok elleni sérülése miatt alig tíz percet mulasztott az eddig álomszerűen alakuló Eb-programból.