Női kosárlabda Euroliga

A Sopron sem tudta megállítani a Fenerbahcét

A Sopron hazai pályán kikapott szerdán a török Fenerbahcétól, amely így kilenc mérkőzés után is veretlen a női kosárlabda Euroligában.

A B csoportban 3 győzelemmel és 6 vereséggel az ötödik helyen álló soproniak kezdtek jobban, és a tavaly nyáron visszatért Kurasova révén 11-7-re elhúztak az előző szezonban még Rátgéber László által irányított Fenerbahcétól, amely a teljes mezőnyben egyedüliként százszázalékos az Euroligában (8/0). Az isztambuliak azonban nem hagyták magukat, és a nyitónegyed végén már ők vezettek. A magyar bajnok egy 9-0-ás szériával ismét magához ragadta a kezdeményezést, csakhogy az ex-soproni McCoughtry, Tamane és Matovic révén ismét érkezett egy 13-3-as válasz, így a félidőben már 36-45 volt az állás. A első 20 percben a soproni cserék összesen egy, míg a feneresek 20 pontot szereztek.

Nagyszünet után tíz pontra nőtt a vendégek előnye (40-50), majd jött egy 18-4-es török roham, amely eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó negyednek - melyet McCoughtry és Matovic is 18 pontról kezdett 44-66-nál - már nem maradt tétje, így Székely Norbert együttese begyűjtötte hetedik vereségét a nemzetközi kupában. A 3/7-es mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a lengyel Polkowicéhez látogatnak.