Hatharom / Blog / Bejegyzések
VB-selejtező: Ausztria - Szerbia 3:2
Pedig egész jól indult a meccs a szerbeknek. Bátran kezdtek, Milivojević már a 11. percben megszerezte a vezetést. (0:1) Eddig minden jó volt. Eddig volt...

Pedig egész jól indult a meccs a szerbeknek. Bátran kezdtek, Milivojević már a 11. percben megszerezte a vezetést. (0:1) Eddig minden jó volt. Eddig volt jó minden. Mert az osztrákoo nem csinálták össze magukat, látszott, hogy felkészültek az ellenfélből és nem magasba emelt kézzel állnak hozzá a mérkőzéshez. A 25. percben ki is egyenlítettek Burgstaller góljával. (1:1) Ami ezután jött, az maga volt a masszív szerb rémálom. A válogatott játéka szétesett, idegesen, kapkodva játszottak és kizárólag Vladimir Stojković kapusnak köszönhették, hogy az osztrákok nem tömték ki őket még ennél is jobban. Az első félidő végén Tadićnak volt egy óriási helyzete, utána a második félidőben már az osztrákoké volt a terep. Talán a 70. perc körül volt a szerbeknek említhető megmozdulása (Milivojević lőtt mellé), aztán a 76. percben jött a hidegzuhany: Ausztria megszerezte a vezetést Arnautović góljával. (2:1) A szerbek szélsebesen és kétségbeesetten támadni kezdtek, a 83. percben Matić befejelt egy szögletet, kiegyenlítettek. (2:2) Itt már mindenki hátra akart dőlni, de az osztrákoknak még volt egy tartalék patronjuk: a 90. percben egy szerb 16-os körüli labdázgatás végén Schaub váratlanul rátűzte, Stojković csak döbbenten nézte, ahogy a labda a hálóba vágódik. (3:2)

20 000 szerb szurkoló volt ott az Ernst Happel stadionban

Tények:

Helyszín: Ernst Happel stadion, Bécs

Vezette: Pavel Královec (CZE)

Ausztria: Lindner - Bauer, Dragović, Danso, Wöber - Grillitsch (Lazaro, 77.) Baumgartlinger, Ilsanker, Arnautović - Kainz (Schaub, 61.) - Burgstaller (Gregoritsch, 82.)

Szerbia: Stojković - Ivanović, S. Mitrović, Nastasić - Rukavina (Ljajić, 69.), Milivojević, Matić, Koladov - Gačinović (Prijović, 87.), A. Mitrović, Tadić

Gólszerzők: Burgstaller (25.), Arnautović (76.), Schaub (90.), ill. Milivojević (11.), Matić (83.)

Sárga lap: Wöber (43.), Ilsanker (44.), Burgstaller (55.), Bauer (70.), Dragović (90+2.)