Hatharom / Blog / Bejegyzések
Bajnokok Ligája selejtezőkör, 3. forduló: FK Partizian - Olympiakos 1:3
Mennydörgő pofonba szaladt bele a Partizan, ráadásul a saját otthonában, és ettől a taslitól még egy darabig csengeni fognak a fülek...

Mennydörgő pofonba szaladt bele a Partizan, ráadásul a saját otthonában, és ettől a taslitól még egy darabig csengeni fognak a fülek Belgrádban. Már a mérkőzés 5. percében jött a hidegzuhany, egy orbitális védelmi hiba után Marin megszerezte a labdát, felvitte a jobb oldalon, majd középre küldte Bennek, aki köszönte szépen és annak rendje és módja szerint belőtte. (0:1) A hazaiak szerencséjére öt perc után sikerült kiegyenlíteni: Leonardo kapta a labdát és küldte át a pálya túloldalára, ott Jankovic kapta, kicsit cselezett, majd a középen érkező Tawambához passzolt, akinek már csak be kellett vele sétálnia a kapuba. (1:1) A Partizan birtokolta a labdát, uralta a meccset, egy darabig sikerült bunkerfutballt is kényszeríteni a görögökre, de ahogy mondani szokás, mindig a befejezéssel volt baj... Ez a második félidőre már kezdett kicsit kínossá válni, és az ilyesmi mindig megbosszulja magát. Az 56. percben Ben kapta a labdát, felvágtatott vele a jobb oldalon, kicselezte a teljes hazai védelmet és egy laza mozdulattal átemelte Kljajic feje felett. (1:2) A kapott gól övön aluli ütésként érte a szerbeket, egészen megzavarodtak. Leonardonak volt azért két próbálkozása, először a 76. percben (alig mellé), aztán a 85.-ben (ez is kimaradt, pedig a brazil még 11-est is reklamált). A 86. percben a vendégektől Odjidja összebalhézott pár hazai játékossal, de végül mindenki megúszta lap nélkül. A kegyelemdöfés a 90. percben jött: a csereként beállt Emenike kapta a labdát, megindult, faképnél hagyta a teljes védelmet, majd a kifutó Kljajicot kicselezve belőtte. (1:3)

Valószínűleg az egyetlen igazán látványos dolog ezen a meccsen a szurkolók koreográfiája volt