Hatharom / Blog / Bejegyzések
Bajnokok Ligája selejtezőkör, rájátszás, visszavágó: NK Rijeka - Olympiakos 0:1 - összesítésben 1:3
Miközben a horvát futball nagy része azzal volt elfoglalva, hogy valaki - feltehetően egy profi - meglőtte Zdravko Mamićot, a Dinamo Zagreb egykori elnökét (Mamić...

Miközben a horvát futball nagy része azzal volt elfoglalva, hogy valaki - feltehetően egy profi - meglőtte Zdravko Mamićot, a Dinamo Zagreb egykori elnökét (Mamić egyébként jól van, a lábát érte a golyó, az illető nagy valószínűséggel figyelmeztetésnek szánta), addig a Rijeka lejátszotta a visszavágót az Olympiakos ellen.

Őszintén? Baromi nehéz szívvel lehet erről a meccsről írni délszlávfoci-szurkolóként. Mert a Rijeka hajtott. Támadott. Gyors, gyilkos és látványos támadásaik voltak. Az Olympiakosnak meg messze nem volt akkora a mellénye, mint odahaza Pireuszban. Egy átlag vidéki csapattá silányultak, főleg a meccs első szakaszában. De a hazaiak egyszerűen képtelenek voltak gólt lőni. És nem azért, mert Kapino kapus olyan óriási formában lett volna. Nem, a hazaiak képtelenek voltak eltalálni a kaput. Mintha el lettek volna átkozva. Pedig Gavranović a kifutó kapus mellett lőhetett rá a 12. percben (egy védő pont a gólvonalon állt, onnan tisztázott), a 21. percben Gorgon melléfejelt, aztán a 64. percben Kapino megcsillogtatta a képességeit, Gavranović lövésénél tornázott nagyot, a 71. percben Matei kapott nagy labdát és már száguldott is fel, de a lövése megpattant a kapuson és mellément. És így tovább. Legalább 5 ziccer maradt ki a hazaiaknak... Ráadásul a kapusuk is megsérült. Sluga még az első félidőben ütközött az egyik görög játékossal egy védésnél, onnantól kezdve időről-időre fájdalmasan összegörnyedt. Végül az 51. percig bírta, akkor muszáj volt cserét kérnie. Prskalo beállt helyette, a közönségtől pedig vastapsot kapott. A teljesen megindult Sluga könnyek között hagyta el a pályát.

A görögök meg pont azt csinálták, amihez nagyon jól értenek: kihasználták az ellenfél hibáját és gólt lőttek belőle. Itt a 26. percben egy eladott labdából indultak meg villámgyors kontratámadásra, Odjidja Marinnak passzolt, ő pedig a kifutó kapus mellett belőtte. (0:1) A Rijeka így az Európa Ligában folytathatja.

Történelmi pillanat: Bajnokok Ligája-embléma a rijekai stadionban