Hatharom / Blog / Bejegyzések
Világbajnoki selejtező: Horvátország - Ukrajna 1:0
Harcias, nem különösebben eseménydús mérkőzésen, minimális győzelemmel, de továbbra is veretlen a horvát válogatott és...

Harcias, nem különösebben eseménydús mérkőzésen, minimális győzelemmel, de továbbra is veretlen a horvát válogatott és vezeti az I csoportot. A 8. percben ukrán helyzetet blokkolt Jedvaj, végül Modrić egy ollózó mozdulattal tisztázott. Nem sokkal később már jött is a horvát "válasz", Modrić beívelését Kalinić lőtte fölé az ötösről. A 15. percben Mandžukić találta telibe a kapufát, aztán megint Kalinić hagyott ki egy helyzetet. A 18. percben Jarmolenkót blokkolta a horvát védelem, a labda visszapattant az ukrán csatárhoz, ő megint rálőtt, a kapus nagyot védett. Egyértelműen a horvátok voltak határozottabbak és fegyelmezettek. Ha egy ukrán játékoshoz került a labda, a védelmük azonnal összezárt és ha megszerezték a labdát, már indultak is kontratámadásra, ezeknek pedig mindegyike veszélyes volt. Az ukránok leginkább hátrafelé passzolgattak... A 34. percben Rakitić csapott le a labdára és indult is meg azonnal, végül 5 méterről fölélőtt. Végül a 38. percben megérkezett a horvát gól: Modrić egy oxforddal továbbította a labdát, Kalinić pedig könyörtelenül belőtte. (1:0) A félidőben már csak egy ukrán helyzet volt, szabadrúgást kaptak a 41. percben, de a kapus elfogta a lövést.

A második félidőre teljesen lelassult az iram. Az 55. percben Jarmolenko próbálkozott, de blokkolták a védők, a labda elgurult a kapu előtt. Rögtön utána Konopljanka lőtt mellé. Horvát kontra, Kalinić lövését védte bravúrral az ukrán kapus. Közben egyre jobban eldurvult a mérkőzés, az ukránok hátulról csúsztak be a horvátoknak (a spanyol játékvezető hol lefújta, hol nem), végül a 78. percben Konopljanka rázta fel az egyre unalmasabbá váló meccset egy 30 méteres bombalövéssel, Subašić kapusnak óriásit kellett védenie. A 84. percben Szeleznyov fejelte rá, a horvát kapus ismét bravúrral védett. A 88. percben Modrić hagyott ki egy óriási helyzetet, most az ukrán kapus védett nagyot.

Ivan Rakitić a Twitteren köszönte meg a szurkolóknak a támogatást

Tények:

Helyszín: Maksimir stadion, Zágráb, Horvátország

Vezette: Antonio Mateu Lahoz (partjelzők: Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís - tartalék játékvezető: Carlos Gómez) - ESP

Horvátország: Subašić - Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić - Modrić, Badelj - Rakitić (Kovačić, 79.)- Brozović (Rog, 90+1.), Kalinić (Kramarić, 87.), Mandžukić

Szövetségi kapitány: Ante Čačić

Ukrajna: Pjatov - Butko, Ordec, Kucser, Matvijenko - Rotan (Szidorcsuk, 77.), Sztyepanenko - Jarmolenko, Kovalenko (Beszedin, 85.), Konopljanka - Kravec (Szeleznyov, 59.)

Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko

Gólszerző: Kalinić (38.)

Sárga lap: Rotan (37.)