Hatharom / Blog / Bejegyzések
VB-selejtező: Törökország - Horvátország 1:0
Pedig nem kezdtek rosszul a horvátok, két helyzetük is volt. Az 5. percben Brozović passzolt Kovačićnak, ő rá is lőtt, a török kapus nagyot védett....

Pedig nem kezdtek rosszul a horvátok, két helyzetük is volt. Az 5. percben Brozović passzolt Kovačićnak, ő rá is lőtt, a török kapus nagyot védett. Utána a 9. percben volt egy vitatható helyzet. Modrić végzett el szabadrúgást, a labda már majdnem a kapuba vágódott, amikor Yilmaz egy orv kézmozdulattal elhárította a veszélyt. Kassai Viktor szerint nem történt szabálytalanság, és a dühösen reklamáló horvátok sem tudták őt meghatni. (Egyébként remélem, hogy Kassai nem tud horvátul, mert amit a szomszédok sportsajtójától kapott ezért az ítéletért, azt biztosan nem tűzné ki a ház elé.) Rá két percre Turan küldött remek labdát Tosunnak, de a török csatár elügyetlenkedte a helyzetet, a horvátok nem kis szerencséjére. Aztán az első félidőt ezzel le is tudták a csapatok. Értékelhető akció már csak a másodikban volt, az 56. percben Sahin beívelését Yilmaz alig lőtte mellé. Rá egy percre Modrić indult meg, Perišićnek passzolt, Perišić rá is lőtt, mellé. A 69. percben Çalhanoglu lövését blokkolta Badelj. Végül a törökök a 75. percben begyötörték a győzelmet jelentő gólt. Özyakup loholt fel és lőtt rá, Subašić kivédte, de nem tudta elkapni a labdát. A lepattanóra Tosun lecsapott és kíméletlenül bevágta. (1:0)