Hatharom / Blog / Bejegyzések
Európa Liga, selejtezőkör, 1. forduló: Santa Coloma (AND) - NK Osijek 0:2
Röviden, tömören és velősen megfogalmazva: nyertek az eszékiek, de túlságosan meggyőző játékot nem sikerült produkálniuk. Az...

Röviden, tömören és velősen megfogalmazva: nyertek az eszékiek, de túlságosan meggyőző játékot nem sikerült produkálniuk. Az első félidőben néhány távoli lövésre futotta tőlük - Barać, Mioč és Boban is próbálkoztak - de a labda mindegyik alkalommal messze elkerülte a kaput. A túloldalon az andorraiaknak volt néhány bátor akciója (bátrabbak, mint a vendégekéi...), egyszer Malenica kapusnak még közbe is kellett avatkoznia. Aztán a félidő előtt még Ejupi fejelt rá egy szöglet után, de mellément. A második félidő 55. percében volt Barišićnak egy veszélyes próbálkozása, az andorrai kapus nagyot mentett. Fogcsikorgatóan teltek a percek, aztán a 80.-ban egyszer csak büntetőt kapott az Osijek, Grezda esett nagyot egy andorrai lábban a kapu előtt, a bíró azonnal a 11-es pontra mutatott. Ejupi állt a labda mögé - és Perianes kapus remek reflexszel kivédte a lövést. De nem volt szerencséjük a hazaiaknak, mert Mioč azonnal ott termett és a lepattanó labdát bekotorta a kapuba. (0:1) A második gól a lefújás előtti pillanatokban, a 90+3. percben jött egy szöglet után. Lukić ráfejelte a labdát, a kapus egy fantasztikusat hárított, a labda visszapattant Lukićhoz, az eszéki játékos újra ráfejelt, a labda a kapufára pattant, onnan pedig a hálóba. (0:2)