Kajak-kenu Eb

A kenunégyesé a harmadik aranyérem

A belgárdi Európa-bajnokság utolsó 1000 méteres döntőjében megszületett a magyar csapat szombati harmadik aranyérme: a Tóth-Sáfrán-Sáfrán-Mike négyes fantasztikus hajrával végzett az első helyen C-4-ben. A Kammerer-Vereckei-Kucsera-Boros egység a negyedik helyen ért célba K-4-ben.

Belgrád, 2011. június 18. Az első helyen végzett Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Tóth Márton és Sáfrán Mihály kenus négyes versenyez a C-4 1000 méteres futamában a kajak-kenu Európa-bajnokságon, Belgrádban

A férfi K-4 1000 méteres döntőben 500 méternél a románok vezettek, a mieink a hatodik helyen haladtak. 850 m-nél a magyarok már a negyedikek voltak, a befutó rendkívül szoros volt, amit a portugál egység nyert a németek előtt. A magyar hajó centikkel lemaradva a románoktól a negyedik helyen végzett.

A nap utolsó fináléjában, C-4 1000 méteren a Tóth Márton-Sáfrán Mátyás-Sáfrán Mihály-Mike Róbert egység kellemes meglepetésre elsőként haladt át a célvonalon, remek hajrával.

A magyar csapat a szombati 1000 méteres döntőket három aranyéremmel és egy bronzéremmel zárta.