NB II

A Mezőkövesd Szántai bravúrjaival megállította a DVTK-t

A vendég Diósgyőr helyzetek sokaságát alakította ki a kövesdi kapu előtt, ám a szenzációs formában védő Szántai Levente mindent védett, így Vámosi büntetőjével 1-0-ra nyert a hazai csapat.

Vámosi Csaba váltotta gólra a megítélt büntetőt

A harmadik helyen álló Mezőkövesd a tavasszal még hibátlan DVTK csapatát fogadta az NB II Keleti csoportjában. A képlet egyszerű volt: amennyiben a Diósgyőr nem kap ki, feljut a Monicomp Ligába. A vendégek sorozatban 14 mérkőzést nyertek meg a másodosztályban, ezzel csúcstartók voltak a mérkőzés kezdetéig Európában. Több mint 2000 DVTK-drukker érkezett Mezőkövesdre, annak a reményében, hogy a lefújás után már az NB I-es tagságot ünnepelhetik együtt a csapattal.

Az első komoly lehetőség Dobos előtt adódott, de nagy helyzetben elment az egykori Honvéd-játékos feje előtt a labda. A DVTK egyértelműen támadóbban lépett fel, Granát lövése már gólba tartott, amikor egy kövesdi védő bele tudott érni. A 22. percben Luque távoli lövését Szántai öklözte, a kipattanót Dobos lőtte rá, de a hazai kapus másodszor is hárított. Öt percre rá Dobos tesztelte a Szántait, aki ezúttal is magabiztos volt.

Fél óra elteltével Dobos kapott remek labdát a jobb oldalon, ám beadásába rosszul nyúlt bele Granát, így Szántai menteni tudott. A Diósgyőr előtt továbbra is több lehetőség adódott, csak a hazai hálóőrön múlt, hogy nem kerültek előnybe a vendégek az első félidőben. A 45. percben még Lippai bombáját védte Szántai, így gól nélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrészben is folytatódott a DVTK fölénye, egészen a 60. percig, amikor egy jogtalan tizenegyest kapott a Mezőkövesd. A bal oldalon Bagi tört be a tizenhatoson belülre, ahol Gal a bíró szerint buktatta, a büntetőt Vámosi a jobb alsóba lőtte (1-0).

A 70. percben a csereként beállt Arze lőtt kapura, de Szántai gyors vetődéssel hárítani tudott. Négy percre rá Lippai kényszerítőzött a kövesdiek tizenhatosán belül, majd 5 méterről ballal lőtt, a labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot. A DVTK sorozatban dolgozta ki a helyzeteket, de Szántai szenzációs napot fogott ki, és mindent hárított. A spanyol Luque is mindent megtett, de az MTK korábbi hálóőre mindenhová odaért. Így maradt az 1-0-s hazai siker, ám mivel a Nyíregyháza vereséget szenvedett Vácon, a DVTK bajnok és feljutó lett.