Bajnokok Ligája, C-csoport

Pontot szerzett a gyenge United Lisszabonban

Ponttal utazhat haza a Manchester United Lisszabonból, miután 1-1-es döntetlent játszott a Benfica otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a C-csoport rangadóján. Alex Ferguson felforgatta a Vörös Ördögök kezdőjét, de a kapus Anders Lindegaard kivételével nem villogtak játékosai, míg a jobban játszó Benfica helyzetek sorát puskázta el a hajrában. A kvartett másik mérkőzésén a Basel legyőzte az Otelul Galati-t.

Valencia (j) sem tudta feltörni a Benfica remekül szervezett védelmét

Sir Alex Ferguson már napokkal korábban kijelentette, hogy a Premier League-ben brillírozó fiatalok helyett a rutinos játékosoknak szavaz bizalmat a BL-nyitányon, igaz részben erre is kényszerült, Danny Welbeck és Tom Cleverley megsérült, ahogyan a nem ebbe a korcsoportba tartozó, de alapember Nemja Vidics is maródi, míg a Bolton ellen visszatérő Rio Ferdinandot pihentette az MU mestere.

Nos, döntése nem igazolta a skót szaktekintélyt, a United nem pörgött fel kellőképpen a meccsre, a Premier League-ben mutatott henger alapján ennél többet várhattunk. A Benfica jóval bátrabban kezdett, és a Gaitán-Cardozo párosnak köszönhetően megérdemelten szerzett vezetést a 24. percben. A másik oldalon azonban a legutóbbi négy szezonban három döntőt játszó Manchester United futballozott, egyetlen helyzet elég volt az egyenlítéshez, a 16.(!) BL-idényét taposó Ryan Giggs bal lába elsült még a félidő vége előtt, így 1-1-el vonulhattak szünetre a felek.

Térfélcsere után sem változott sokat a játék képe, a remekül összerakott és szervezett Benfica továbbra is elszántan támadott, de Anders Lindegaard állta sarat, többször bravúrral hárított. A Vörös Ördögök teljesítménye valamelyest feljavult  a második 45 percre, az elsőhöz képest többször jutottak el a hazaiak kapuja elé, de az egy szem ék Rooney, és a társai sem kapták el a fonalat, Arturnak az egész mérkőzés folyamán nem volt komoly védenivalója. Persze a döntetlennel nem dőlt össze a világ, Sir Alex sem tűnt túlságosan búsnak, pontot szereztek, és alighanem az Old Traffordon teljesen más mérkőzésre számíthatunk.

Egy tanulsága mindenképpen volt a találkozónak a skót menedzser számára: Anders Lindegaard kiválóan "helyettesítette" David De Geát, higgadtabbnak, biztosabbnak tűnt a kapuban, korántsem biztos a spanyol portás helye a kezdőben.

Csalódott inkább a Benfica lehet, a hajrában a nagy nyomás alá helyezték az angolokat, de Lindegaard eszén nem tudtak túljárni.

A C-csoport másik mérkőzésén:
FC Basel (svájci)-Otelul Galati (román) 2-1 (1-0)
g: Frei (39., 84., a másodikat 11-esből), illetve Pena (58.)
kiállítva: Huggel (87.), illetve Salageanu (83.)

Élő közvetítés90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Érdekes összecsapást láthattunk, a mutatott játék alapján a United örülhet az egy pontnak, míg a Sasok szomorkodhatnak, a hajrában több nagy helyzetet pazaroltak el.

90+1. perc: Jorge Jesus is meglépi utolsó cseréjét, Gaitán helyén Bruno César.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

87. perc:  Úúú...Nolito ajándéklabdát kapott Smallingtól, de öt méterről nem tudta bevenni a kaput, a jobb kapufa mellett centikkel, de elsuhant a játékszer, ez meccslabda volt.

86. perc: Smalling került nagy helyzetbe a kapu előterében egy szöglet után, de lesen állt, amúgy a kapusba lőtte a labdát.

Jorge Jesus egyre idegesebben járkál, nyom a Benfica, de egyelőre eredménytelenül.

80. perc: Emerson esett el Jonesban, szabadrúgás a bal szélről a Benficának, ami veszélytelen volt.

78. perc: Az utolsó vendégcsere, Jones a friss ember Fabio helyén.

77. perc: Gaitán jobbról tesztelte a dán portást.

Az elmúlt percekben a Benfica beszögezte kapuja elé a vendégeket, de Lindegaard eszén egyelőre nem tudtak túljárni.

75. perc: Matic váltotta Aimart a pályán.

A 27 éves dán kapus egyelőre magabiztosabbnak tűnik spanyol kollégájánál, a gólról nem tehetett.

74. perc: Egy távoli kísérletet hárított Lindegaard.

72. perc: Cardozót ugratták ki, Lindegaard csak elütni tudta előle a bőrgolyót.

69. perc: Gaitánt is figyelmeztette a bíró.

69. perc: Kettős csere a Unitednél, Valencia helyén Nani, Fletcher helyán Hernández.

68. perc: Emerson is rosszul célzott közelről.

66. perc: Gaitán keresztpassza Nolitót találta meg, aki futtából bombázott, Lindegaard hatalmasat védett.

65. perc: Carrick is feliratkozott a sárga laposok közé.

64. perc: Giggs! Balra kisodródva lőtt kapura a walesi 6-7 méterről, de a kapus lábbal beleért és szögletre mentett. Jó az öreg a háznál!

63. perc: A kapu előtti kavarodásban Rooney talált rést a lábak között, de pont Artur kezébe célzott.

Időről időre akad egy helyzet mindkét oldalon, de "amúgy" nem futják szét magukat a játékosok.

61. perc: Maxi Pereira cibálta meg Pakot, sárgát érően.

56. perc: A mérkőzés első cseréje, Ruben Amorimot Nolito váltja a portugáloknál.

55. perc: Aimar 24 méterről középről durrantott, nem sokkal szállt el a kapu fölött a játékszer.

54. perc: Gaitán jobbról eleresztett lövése mindkét kapufát érte, de kifelé pattant, de les miatt érvénytelen lett volna a másik változat is.

Továbbra sem ég nagy hőfokon a Manchester United, de láthattuk, hogy ez nem feltétel a gólhoz.

48. perc: Valencia adott be jobbról, de Giggs és Rooney is lemaradt róla, a labda elsüvített keresztben a kapu előtt.

46. perc: Cardozo került helyzetbe a tizenhatoson belül, de kézzel vette le a labdát. Szabadrúgás kifelé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

21:46 - Már a pályán a játékosok, mindjárt folytatódik a játék.

Hiába birtokolta többet a labdát a Manchester United, a Benfica sokkal jobban játszott és megérdemelten szerzett vezetést. Az angolok a nyomát se mutatták a Arsenal és a Bolton elleni Premier League-hengerelésnek, de egy villanás is elég volt az egyenlítéshez. Érdekes második felvonásnak nézünk elébe.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: egyetlen perc a ráadás.

A gól megzavarta a Benficát, most a hazaiak kapuja előtt zajlik a játék.

Első komoly helyzetéből egalizált az MU, a walesi szélső bal lába 37 évesen is világklasszis.

42. perc: GÓÓL! A semmiből egyenlített az MU! Ryan Giggs teljesen tisztán, középről, a tizenhatos vonaláról tüzelt ballal, a labda védhetetlenül vágódott a bal felsőbe (1-1).

39. perc: Aimar bukattta sárgát érőne Rooneyt.

Már a 40. percnél járunk, de még mindig nem keveredett Artur kapuja elé a Manchester United...

37. perc: Mindkét oldalról szögletet végezhetett el a Benfica, de jól zárt a vendégvédelem.

35. perc: Javi Garcia passza után Valencia szerelt az utolsó pillanatban, jól játszik a Benfica!

Nem talál fogást a Sasokon a vendégcsapat, megérdemelten vezet a hazai alakulat.

31. perc: Aimar 20 méterről lőtt csúnyán a kapu mellé.

Hátrányban sem nyom a United, Darren Fletcher csak árnyéka tavalyi önmagának, és Rooneyt sem kínálgatják forintos labdákkal elöl.

26. perc: Rooney reklamált túl hevesen, sárga lap a jutalma.

24. perc: GÓÓL!!! Vezet a Benfica! Gaitán tálalt balról, félpályáról remekül Cardozo elé, aki védője szorításában mellel levette a labdát, majd egy csel után jobbal lőtt 14 méterről a jobb alsóba(1-0).

Az elmúlt percekben a hazaiak villogtak, az MU még mindig nem pörgött fel, ha így folytatódik, meglephetik a Sasok a vendégeket.

20. perc: Újabb Benfica-lehetőség: Cardozo 17 méterről, szemben a kapuval lőtt laposan, Lindegaard vetődve hárított.

17. perc: Megvan a mérkőzés első helyzete, Nicolás Gaitán unta meg a semmittevést, balról 18 méterről tüzelt kapura, elszállt a hosszú sarok felett.

Eseménytelenül telt el az első negyedóra, nem töri magát össze egyik csapat sem. Lindegaard és Artur is unatkozik kapujában.

12. perc: Aimar került a földre a tizenhatoson belül, mehet tovább a játék.

11. perc: Giggs indította volna Rooneyt, de Luisao ismét remekül avatkozott közbe.

10. perc: Evrát állította meg a bal szélen Luisao.

9. perc: Valencia tűzte kapura jobbról, 12 méterről a labdát, két-három méterrel szállt el a kapu felett.

7. perc: Cardozo elől mentett szögletre Fabio. Aimar sarokrúgása Lindegaard kezében végződött.

6. perc: Az angolok 2010 márciuas óta, 540 perce nem kaptak gólt idegenben Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

4. perc: Valencia iramodott meg a jobb oldalon, de Rooneynak szánt beadását lefülelte Artur Moraes.

4. perc: Egyelőre ismerkednek egymással a csapatok, a középpályán gurigáznak.

2. perc: A hazaiak a szokásos piros-fehér, a vendégek kék-fekete szerelésben játszanak.

1. perc: A Benfica kezdte a mérkőzést!

20:43 - A csapatok már a pályán vannak, Patrice Evra az MU csapatkapitánya.

20:43 - Jorge Jesus elsősorban Axel Witseltől, Óscar Cardozótól és Pablo Aimartól várja, hogy megbontsa az ellenfél védelmét.

20:40 - Telt ház, 65 ezer néző tombol a Luz Stadionban.

20:34 - A felek 1968-ban a Wembley-ben megmérkőztek a BEK-döntőben, a Vörös Ördögök 4:1-re nyertek.

20:32 - A két gárda a 2005/2006-os és a 2006/2007-es szezonban is egy csoportba került a BL-ben, és ugyan azóta történt némi mozgás a keretekben, nem lesz ismeretlen egymásnak a két fél. Előbb az angolok utolsóként zártak kvartettjükben, kikaptak a Benfica otthonában, egy évvel később viszont kettős győzelmet arattak a lisszaboniak felett.

20:30 - A találkozó érdekessége, hogy az angoloknál több olyan labdarúgó is keresi a kenyerét, aki korábban a portugál bajnokságban játszott. Nani és Anderson egykoron a Sporting, illetve a Porto együttesét erősítette, így jól tudják, milyen érzés ellenfélként pályára lépni a Fény Stadionjában. "Ez a Benfica erősebb, mint az a Porto, amiben én játszottam. Folyamatosan erősödnek, és egyre tapasztaltabbak lesznek, ráadásul van egy remek edzőjük - nehéz dolgunk lesz ellenük" - mondta a brazil középpályás.

20: 27- Sir Alex Ferguson megkeverte kártyáit, David de Gea helyett a dán Anders Lindegaard védi a Vörös Ördögök hálóját, kimaradt Ashley Young és Dimitar Berbatov is a kezdőből, így Wayne Rooney lesz az egyetlen csatár az MU-nál.

20:26 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, negyedóra múlva kezdődik a Benfica-Manchester United mérkőzés a Bajnokok Ligája C-csoportjában.