Európa Liga

Nyert a Ferencváros, de kemény visszavágóra számíthat

A norvég Aalesundsot fogadta a Ferencváros az Európa Liga második selejtezőkörének első mérkőzésén. A zöld-fehérek bátran kezdték a találkozót, folyamatosan veszélyeztették a norvég kaput, de egy buta védelmi hibát kihasználva a Aalesunds szerezte meg a vezetést. Oláh Lóránt még az első félidőben egyenlített, a győztes gólt pedig a mezőny egyik legjobbja, Liban Abdi szerezte az 57. percben. Visszavágó egy hét múlva, a mai meccs képe alapján kijelenthető, hogy nem lesz könnyű dolga Prukner László csapatának a visszavágón.

Európa Liga, második selejtezőkör, első mérkőzés:
Ferencváros-Aalesunds (norvég) 2-1 (1-1)

FERENCVÁROSI TC: Ranilovic - Fülöp N., Grúz, Otten, Junior - Jovanovic, Maróti, Józsi (Morales, 65.), Andrezinho - Oláh (Félix, 65.), Abdi. Cserepad: Jova, Félix, Morales, Rodenbücher, Rósa, Balog, Csizmadia.
AALESUNDS FK: Grytebust - Skagestad (Olsen, 78.), Nation, Arnefjord, Jääger - Morrison, Ulvestad, Barrantes, Okoronkwo (Myklebust, 62.) - Sellin, Parr (Jalasto, 67.).
Gólszerző: Oláh (37.), Abdi (57.), illetve Okoronkwo (26.)
Sárga lap: Jovanovic (13.), Grúz (58.), illetve Jäager (66.), Myklebust (70.)
Játékvezető: Marius Avram (román)

93. perc: Vége a mérkőzésnek. 2-1-re nyert a Ferencváros, megérdemelten, de nem lesz könnyű dolga a zöld-fehéreknek a visszavágón.

92. perc: Félix talált a hálóba, kár, hogy lesről.

91. perc: Fülöp kínálta meg Grytebustot, a kapus védett, de szép próbálkozás volt.

90. perc: Letelt a rendes játékidő, 3 perc a hosszabbítás. Helyzet nélkül teltek az utolsó percek.

87. perc: Rósa volt a legaktívabb az elmúlt percekben, több norvég támadást is megakasztott.

85. perc: Félix forgolódott, majd előtte 18 méterről a labdát, Grytebust hárított.

84. perc: Szabadrúgás a norvégoknak, Barranetes tüzelt a kapura, kevéssel fölé.

82. perc: Rósa ugrasztotta Félixet a kezdőkörben, Arnefjord szabálytalanul szerelte a brazil támadót. Andrezinho egyből rátűzte a szabadrúgást, a kapus kezébe érkezett a labda.

81. perc: Junior volt résen egy indításnál, később Rósa tisztázott.

79. perc: A mezőny egyik legjobbja, Abdi lement, helyén Rósa Dénes a pályán.

79. perc: A norvégok szinte minden megmozdulását füttykoncert kíséri.

78. perc: Olsen állt be Skagestad helyére, elhasználta mindhárom cserelehetőségét Kent Bergersen.

73. perc: Junior beadásából szöglet lett. A jobb oldali sarokrúgást követően Felix csúsztatását kifejelték.

70. perc: Myklebust rúgta fel Jovanovicot, ő is besárgult.

67. perc: Parr helyén Jalasto a norvégoknál.

66. perc: Jääger lerántotta Andrezinhót, sárga lapot érően.

65. perc: Cserélt Prukner László is, Oláh Lórántot Felipe Félix, Józsit Morales váltotta.

63. perc: Abdi bal oldali beadását Andrezinho fejelte mellé.

62. perc: Csere a vendégeknél: Okoronkwót Myklebust váltja

59. perc: Barranetes lőtte el ballal, 20 méterről középről a szabadrúgást, Ranilovic a jobb alsóból szedte ki és mentett szögletre. Feléledtek a norvégok is.

58. perc: Maróti hibájából Barrantes lódult meg a kapu felé, Grúz csak szabálytalanul tudta megállítani, sárga lapot kapott.

57. perc: Góól!! Abdi! Junoir gurította vissza a labdát Abdinak, aki a tizenhatos jobb sarkáról lőtte ki a jobb felsőt, a kapus mellényúlt (2-1).

56. perc: Abdi majdnem kettétörte a felső kapufát balról, 23 méterről elküldött bombájával.

55. perc: Oláh ismét lesen állt.

51. perc: Abdi indította Jovanovicot, Oláh elől Arnefjord mentett szögletre - majdnem a saját kapujába lőtte a labdát.

50. perc: 8 ezer néző látogatott ki az Albert Stadionba a hivatalos tájékoztatás szerint.

49. perc: Otten indította a jobb oldalon meglóduló Jovanovicot, de az lecsúszott a beadásról.

47. perc: nem cserélt egyik edző sem a szünetben.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Az első játékrészben nagyon hajtott a Ferencváros, egy buta védelmi hibát kihasználva szerezte meg a vezetést az ellenfél, de sikerült egyenlíteni. A helyzetkihasználáson viszont javítani kell a Fradinak.

45. perc: Lefújta Maruis Avram az első félidőt, Prukner László torkaszakadtából üvöltött a negyedik játékvezetővel, jogosan, akció közben, a jelzett ráadás nélkül vetett véget a bíró az első felvonásnak.

44. perc: 1 percet hosszabbít a játékvezető.

42. perc: Fülöp jobb oldali beadása elszállt a társak előtt.

40. perc: Oláh tálalt Andrezinho elé, aki közelről, középről tüzelt fölé.

37. perc: Góól!! Oláh!  Józsi ívelt be, Oláh elszakadt védőjétől, és 9 méterről jobbal a hosszú felsőbe csavart (1-1).

36. perc: Andrezinho indította Oláht, de megint lest jeleztek.

34. perc: Abdi játszotta volna meg Józsit, de a középpályás körülményesen vette át a labdát. Visszaszerezte a Fradi, Abdi lőtt 17 méterről, fordulásból, a kapus védett.

28. perc: Jovanovic passzolt középre jobbról, de Abdi elől tisztáztak a védők.

26. perc: Gól! Barrantes ívelt be egy szabadrúgást balról, 17 méterről, Okoronkwo fejelt tisztán az ötös vonaláról a hosszú sarokba (0-1). A semmiből kapott gólt a Ferencváros...

24. perc: A bíró a nagy hőség miatt 2 perces technikai szünetet rendelt el.

22. perc: Sellint indították volna, de visszafelé pörgött a labda, nem tudta átvenni, Grúz utolérte és szerelt.

21. perc: Abdi pörgetett Oláh elé, aki a kapusba lőtt kissé balról, tíz méterről  - de lesen állt.

19. perc: Abdi ívelt be jobbról, Jovanovic az ötös vonaláról fejelt, alig a háló mellé. Az eddigi legnagyobb helyzet a zöld-fehéreknél.

18. perc: A jobb oldalon próbált megindulni az Aalesunds, de elhalt a támadás. Barrantes távoli lövésén kívül nem volt védenivalója Ranilovocnak.

14. perc: Barrantes 23 méterről lőtt kapura a megítélt szabadrúgás után, a középre tartó labdát magabiztosan védte Ranilovic.

13. perc: Jovanovic lerántotta a tizenhatoson belül Jäägert, sárga lap a jutalma.

12. perc: Abdi iramodott meg a bal oldalon, Jovanovicnak adott be, akinek a lövése lepattant az egyik védéről, a közönség tizenegyest reklamál, valóban kezezésnek tűnt.

10. perc: Egyelőre a Ferencváros sokkal meggyőzőbb, lendületesen vezetik a támadásokat a hazaiak, már többször veszélyeztették Grytebust kapuját.

9. perc: Józsi bal oldali szögletét kifejelték a védők, Jovanovic 18 méterről mellé-fölé lőtt.

6. perc: Maróti nyolc méterről fejelt szöglet után, épp a kapus kezébe.

5. perc: Józsi középen eladta a labdát, Parr indult meg a bal oldalon, nem talált célt beadása.

2. perc: Oláhnak ívelték előre a labdát, centikkel maradt le róla.

19:00: A Ferencváros kezdte a mérkőzést. A Fradi szokásos zöld-fehér szerelésben, a norvégok narancs-kék mezben játszanak.

18:56: Kivonultak a csapatok a pályára.

18:51: Remek a hangulat a helyszínen, egyedül az izzasztó, bőven 30 fok feletti időjárás a "zavaró tényező". David Guetta számaival hangolják a drukkereket a rendezők.

18:46: A norvégok cserejátékosai még a pályán melegítenek.

18:44: Gyülekeznek a szurkolók az Albert Stadionban, 4-5 ezren vagyunk eddig. A Ferencváros melegítő játékosait nagy ováció fogadta.