EURO 2012

Olaszország ikszelt Szerbiával

A már csoportelső Olaszország 1-1-es döntetlent játszott Szerbiában az Európa-bajnoki selejtezősorozat C-csoportjában. A hatos másik mérkőzésén Észtország hátrányból fordítva verte Észak-Írországot idegenben. A második hely sorsa továbbra is nyílt a csoportban, a Szlovénia–Szerbia délszláv rangadón dől majd el.

A már csoportelső Olaszország 1-1-es döntetlent játszott Szerbiában az Európa-bajnoki selejtezősorozat C-csoportjában0

Szerbia-Olaszország

Marchisio már a találkozó elején vezetést szerzett a vendégeknek, 14 méterről helyezett a bal alsóba (0-1). A 26. percben egyenlítettek a hazaiak, Ivanovics révén (1-1). A gyors gól ellenére az olasz kissé fáradtan játszottak, míg a szerbek minden erejükkel az újabb gólért hajtottak, de szünetig maradt döntetlen az állás.

Térfélcsere után Kolarov bombázott szabadrúgásból, Buffonnak kellett nagyot védenie, majd Cassano került helyzetbe, de az oldalhálót lőtte ki. Az eredmény nem változott, a már páholyban lévő olaszoknak megfelelt a döntetlen, a szerbek a szlovének elleni délszláv derbin dönthetnek a pótselejtezős helyről.