Tour de Ski

Kowalczyk nyerte meg az oberhofi prológot a nőknél

A lengyel Justyna Kowalczyk sikerével ért véget a Tour de Ski sífutó sorozat oberhofi első versenye.

A németországi Oberhofban a nők 3,1 km-es prológjával kezdődött el csütörtökön délután a 2011/12-es Tour de Ski sorozat. A kilenc szakaszból álló verseny első állomásán a 74 fős női mezőnyben a lengyel Justyna Kowalczyk volt a leggyorsabb, aki a célban mindössze 0,4 másodperccel előzte meg a sorozat nagy esélyesét a norvég Marit Björgent. A harmadik legjobb idővel nagy meglepetésre a svédek sprintere, Hanna Brodin ért be a célba. A versenykiírás értelmében az első három helyezett (15, 10 illetve 5 másodperces) jóváírást kapott a szakasz végén, így az összetett versenyben vezető Kowalczyk 5,4 másodperces előnnyel várhatja a pénteki 10 km-es klasszikus stílusú versenyt, a Tour de Ski második szakaszát.

Justyna Kowalczyk vezet a Tour de Ski első szakasza után

Kowalczyk ezzel a hetedik szakaszát nyerte meg a Tour de Ski versenyek történetében, ezzel pedig utolérte a vonatkozó örökrangsor élén álló finn Virpi Kuitunent. "Megleptem magam is azzal, hogy ennyire jól mentem. Pedig nem volt könnyű számomra a pálya, így előzetesen az ötödik hely környékére vártam csak magam" - nyilatkozta a díjátadást megelőzően a lengyelek összetett Világkupa győztese. A Tour de Ski programja délután a férfiak 4 km-es prológjával folytatódik.