Síugró Négysáncverseny

Kofler nyert Innsbruckban - Schlieri nem ír történelmet

Az osztrák Andreas Kofler nyerte meg az innsbrucki versenyt, a Négysáncverseny összetettjében viszont továbbra is honfitársa, Gregor Schlierenzauer áll az élen.

Szerdán délután az időjárás ismét beleszólt kicsit a síugrók idei Négysáncversenyének alakulásába. Az innsbrucki verseny első és második sorozatát is többször meg kellett szakítani a kavargó erős szél miatt, de végül így is győztest avattak. A rekord számú helyszíni néző (22.500) nagy örömére az osztrák Andreas Kofler nyerte meg a Négysáncverseny harmadik állomását, aki az összetettben élen álló Gregor Schlierenazuert előzte meg alig öt ponttal. A második sorozat végére erős hátszél érkezett az innsbrucki Bergisl sánchoz, amely az addig remekül álló japán Daiki Ito és az első sorozat után még vezető Kamil Stoch versenyét is tönkretette, a 91,5 méterig jutó japán csak 27., míg a verseny megnyerésére is esélyes lengyel csupán a kilencedik lett.

A Négysáncverseny harmadik állomásán is osztrák siker született, de ezúttal Kofler a győztes.

Sokkal szerencsésebb volt viszont Kofler, aki kedvezőbb szelet kapott a többieknél, így 131,5 méterig repült, ezzel pedig mindenkit megelőzött. "Életem egyik legnagyobb sikere ez a mai, hiszen hazai közönség, ráadásul ilyen sok osztrák szurkoló előtt tudtam győzni" - mondta a verseny után közvetlenül Kofler, aki egyszer, 2010-ben megnyerte már a Négysáncversenyt. A dobogó harmadik fokára a japán Taku Takeuchi állhatott fel, aki karrierje során egyéni verseny után most először állhatott fel Világkupa versenyen a dobogójára.

Az összetett versenyben három állomás után továbbra is az osztrák Gregor Schlierenzauer vezet, akinek viszont mostani második helye után elúszott az esélye arra, hogy mind a négy állomást megnyerve elnyerje a szervezők által felajánlott egymillió svájci frankos fődíjat. A verseny történetében ezzel továbbra is csak a német Sven Hannawald (2002) marad az egyetlen, aki képes volt mind a négy helyszínen megnyerni egyazon szezonban a versenyeket. A Négysáncverseny utolsó állomása pénteken következik, ahol az ausztriai Bischofshofenben rendeznek majd versenyt. Sok pihenője a versenyzőknek nem lesz, hiszen a selejtezőre már csütörtökön sor kerül. Mivel az összetett versenyben most három osztrák áll az élen (Schlierenzauer, Kofler, Morgenstern sorrendben), így nagy eséllyel jósolható, hogy sorozatban negyedszer is Alexander Pointner tanítvány nyeri meg a síugró sport legendás versenyét.