A Kecskemét pontot csent a Videotontól

A listavezető hazai pályán játszott 2-2-es döntetlent a Kecskemét ellen a Monicomp Liga 26. fordulójának pénteki mérkőzésén, így dr. Mezey György csapata még nem tudta bebiztosítani a bajnoki elsőséget. A 54 pontos Videotont 10 egység lemaradással a Paks követi, de a Kaposvár egy esetleges győzelemmel 9 pontra megközelítheti a fehérváriakat. A Kecskemét kétszer is vezetett a Sóstói Stadionban, a végén mégis ők örülhettek jobban a pontosztozkodásnak.

Mintha a győri eredményt előre tudták volna a székesfehérvári drukkerek, hiszen nem túl sokan figyelték a helyszínről a Kecskemét elleni mérkőzést. Körülbelül 3700 néző foglalt helyet a Sósti Stadionban, köztük Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke is. A felek egyszer még találkozhatnak a szezonban, ha bejutnak a Magyar Kupa döntőjébe. A KTE minden bizonnyal már finalista, de dr. Mezey György csapata is előnyből várhatja az elődöntő visszavágóját.

Az alacsony szurkolói létszámtól függetlenül a hazaiak támadólag léptek fel a mérkőzés kezdetén, bár az első igazi helyzetre 11 percet kellett várni. Ekkor Elek fejelt egy beadást kapu mellé. Ezt követően a Tomiszlav Szivics csapata felnőtt a feladathoz, teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult a bajnokság legfőbb esélyesével szemben.

Így a fehérvári drukkereket sem érte váratlanul, hogy a Kecskemét megszerezte a vezetést a 18. percben. Dosso ügyesen találta meg a rést két védő között, és kapura is lőtt, de csak a kapufát találta el. A kipattanóra érkező Litsinginek azonban az eldőlő Bozovic mellett már könnyű dolga volt és belőtte csapata első gólját (0-1). A találat felbátorította a kiskunságiakat, a Videotonon pedig a szezonra eddig nem jellemző bizonytalanság jelei látszódtak. Azért nem maradtak helyzet nélkül, a 35. percben Alves szerezhetett volna gólt, de a vendégek kapusa hatalmasat mentve lelopta a játékszert a brazil csatár lábáról. Három perccel később azonban már Antal is tehetetlen volt. Gosztonyi lőtte be laposan a labdát jobbról, a középen érkező Nemanja Nikolics pedig kiegyenlített (1-1).

Rendesen felpörögtek az események a játékrész hajrájára, a 41. minutumban újra előnybe került a Kecskemét, Bertus szabadrúgása után Christian Ebala fejelt Bozovic kapujába (1-2), de nem tartott sokáig, mivel a Videoton büntetőhöz jutott a lefújás előtt. Gosztonyival szemben szabálytalankodtak, a tizenegyest pedig Alves magabiztosan értékesített (2-2). Fordulatos első félidőt láthattunk, négy góllal és kiegyenlített játékkal, az embernek az volt az érzése, hogy a hazaiak rutinból hozták döntetlenre az első 45 percet.

A második játékrész taktikusabb futballal kezdődött kevés helyzettel, állóháború volt kialakulóban így mindkét tréner cserékkel próbálkozott. A mérkőzés kimenetelére jó jelnek tűnt, hogy a felek támadószellemű játékosokat küldtek frissen a pályára. A Kecskemétnél beállt a rutinos csatár, Tököli Attila, míg hazai oldalon Farkas Balázs és Nagy Dániel lépett pályára Vasiljevic és Gosztonyi helyén.

"Az eredménnyel nem vagyok elégedett, de kétnaponta játszunk meccset. A kulcsemberek kicsit elfáradtak, a jól védekező Kecskemét pedig remekül játszott és veszélyesen kontrázott" - nyilatkozta dr. Mezey György a mérkőzés után a Sport TV kamerái előtt.Ettől függetlenül a 70. minutumig kellett várni a játékrész első veszélyes helyzetére. Alves kapott jó passzt 40 méterre Antal kapujától. A brazil egymaga indult meg, majd a gólvonaltól 7 méterre keresztbe lőtte a labdát, a hosszú oldalon azonban egyik társa sem követte a támadást, így nem alakult belőle ziccer. A cserék a fehérváriaknak jöttek jobban, a Videoton átvette a játék irányítását, kevésszer engedték át a lehetőséget a vendégeknek. Főleg a védelem javult fel, míg az első játékrészben bizonytalankodtak a bekkek, a másodikban sokkal határozottabban tették a dolgukat.

Érezték ezt a vendégek is, így többet próbálkoztak átlövéssel. Bertus kétszer is távolról próbálkozott, a második volt a veszélyesebb, de Bozovic hárított. Közben Lencse László is pályára lépett az első hazai gólt szerző Nikolics helyett.

A változtatások és a négyperces hosszabbítás ellenére az eredmény már nem változott, hiába rohamoztak a Videoton csatárai, a vendégek hősiesen védték a második játékrészben a döntetlent. Dr. Mezey György együttese így még nem biztosította be bajnoki címét, mivel négy mérkőzés még hátravan a szezonból, az előnyük pedig 10 pont a második helyezett, 44 egységet gyűjtő Paks előtt.

Monicomp Liga, 26. forduló:

Videoton-Kecskemét (2-2)
Gólszerzők: Nikolics (37.), Alves (45 - 11-esből) ill. Litsingi (18.), Ebala (41.)