A hajrában vesztett pontokat a Chelsea Valenciában, Tőzsérék kikaptak

A Chelsea 1-1-es döntetlent játszott idegenben a Valenciával a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, az E csoportban. A Kékek a 87. percig vezettek, aztán Salamon Kalou buta szabálytalanságának köszönhetően büntetőből egyenlített a spanyol alakulat. A négyes másik találkozóján a Tőzsér Dánielt és Köteles Lászlót foglalkoztató belga Genk 2-0-ás vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen otthonában.

A Chelsea 1-1-es döntetlent játszott a Valenciával a Mestallában

Valencia-Chelsea

A 3. percben Fernando Torres esett el gyanúsan a tizenhatoson belül, de a visszajátszás alapján Adil Rami szabályosan szerelte. A 14. percben Frank Lampard csavart rá középről szabadrúgást, Diego Alves hárított. Az első félórában a Valencia volt fölényben, a 25. percben komoly helyzetet is felmutathattak, de Jordi Alba fejese elkerülte Cech kapujának jobb oldalát. A 37. percben Canales lövését védte a Kékek portása, majd Banega és Canales tornáztatta meg. A hazai csapat dominált az első félidőben, de gól nem született egyik oldalon sem.

Térfélcsere után a Chelsea tudott újítani, az 57. percben Malouda jobb oldali beadása után Lampard kapásból, laposan a jobb sarokba vágta a labdát (0-1). A Denevérek a 72. percben egyenlíthettek volna, de Cech nagy bravúrt mutatott be Piatti jobb felsőre tartó löketénél, egy perccel később Soldado fejesénél védett. A Valencia felpörgött a hajrára, de Petr Cech hálóját nem tudták bevenni a hazaiak - akcióból. A 86. percben (a három perccel korábban beállt) Kalou kezezett tizenhatosán belül, a tizenegyest Soldado értékesítette (1-1). A 90. percben Anelka dönthette volna el a három pont sorsát, de nem találta el a kaput. A mérkőzés után kissé elszabadultak az indulatok, többen is besárgultak.

Bár a Chelsea egy felesleges szabálytalanság miatt hullajtott pontokat a Mestallában, a pontosztozkodással mégis az angolok jártak jól, a Kékek vezetik csoportjukat, a Bayer, a Valencia és a Genk előtt.

Bayer Leverkusen-Genk

A Genk fél óráig tartotta magát az esélyesebb Leverkusen otthonában, ekkor Lars Bender vette be Köteles László kapuját, jobbról helyezett a hosszú alsó sarokba (1-0). A végeredményt Michael Ballack állította be, a 90+1. percben lövése egy védőn megpattanva jutott a kapuba (2-0). A Bayer a Chelsea elleni vereség után megszerezte első pontjait, míg Tőzsérék tisztesen helytálltak a német ezüstérmes otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
E csoport
Valencia (spanyol)-Chelsea (angol) 1-1 (0-0)
gól: Soldado (87., 11-esből), illetve Lampard (56.)
Bayer Leverkusen (német)-Genk (belga) 2-0 (1-0)
g: Bender (29.), Ballack (91.)
A csoport állása: 1. Chelsea 4 pont, 2. Bayer Leverkusen 3, 3. Valencia 2, 4. Genk 1
F csoport:
Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 2-1 (2-1)
g: Oxlade-Chamberlain (8.), André Santos (20.), illetve Fuster (27.)
Olympique Marseille (francia)-Borussia Dortmund (német) 3-0 (1-0)
g: Ayew (20., 69., a másodikat 11-esből), Rémy (62.)
kiállítva: Ayew (93.)
A csoport állása: 1. Olympique Marseille 6 pont, 2. Arsenal 4, 3. Borussia Dortmund 1, 4. Olimpiakosz 0
G csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-APOEL Nicosia (ciprusi) 1-1 (0-0)
g: Jadson (64.), illetve Trickovski (61.)
Zenit (orosz)-FC Porto (portugál) 3-1 (1-1)
g: Sirokov (20., 63.), Danny (72.), illetve Rodriguez (10.)
kiállítva: Fucile (45., FC Porto)
A csoport állása: 1. APOEL Nicosia 4 pont, 2. Zenit 3 (4-3), 3. FC Porto 3 (3-4), 4. Sahtar Donyeck 1
H csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-FC Barcelona (spanyol) 0-5 (0-3)
g: Volodko (19., öngól), Pedro (22.), Messi (38., 55.), Villa (90.)
AC Milan (olasz)-Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (0-0)
g: Ibrahimovic (55., 11-esből), Cassano (66.)
A csoport állása: 1. FC Barcelona 4 pont (7-2), 2. AC Milan 4 (4-2), 3. Viktoria Plzen 1 (1-3), 4. BATE Boriszov 1 (1-6)