Kínai Nagydíj

Egy világbajnok és az újoncok - ismét Vettel indul az élről

Magyar idő szerint szombat reggel rendezték a Formula-1-es világbajnokság Kínai Nagydíjának időmérő edzését, amely az idény első igazán óriási meglepetését hozta. Nem feltétlenül arra gondolunk, hogy a világbajnoki címvédő, Sebastian Vettel idén harmadszor nyerte meg az időmérőt, sokkal inkább arra, hogy csapattársa, Mark Webber az első húsz perc után elbúcsúzott a mezőnytől.

Sebastian Vettel nyerte a Kínai Nagydíj időmérő edzését

Az időmérő edzésen a mexikói Sergio Perez volt a legfrissebb, ő futotta az első mért kört, majd Button, Alguersuari és Hamilton is megjavította a Sauber idejét. Aztán jött Vettel és elsőként futott 1:36 alatti időt.

Később rövid ideig Alonso, majd Petrov ugrott az élre, miközben a hátsó fronton eldőlt, hogy minden csapat ott lesz holnap a rajtrácson, mert a két Hispania ideje is bőven a 107 százalékon belül volt.

A komplett mezőny lágykeverékű gumin küzdött, hogy elkerülje az újoncok mellett még kiadó 18. rajthelyet, addig a konstruktőri világbajnoki címet birtokló Red Bull két a kemény keverékű gumin próbálkozott ugyanezzel.

Míg az élen Vettel bebiztosította helyét a keménnyel, addig Webber komoly gondba került, ráadásul autójában a KERS sem működött. Az edzés leintése utáni másodpercekben aztán Maldonado, majd Schumacher is megelőzte, így kiesett az ausztrál, és holnap csak a 18. helyről indulhat.

A második szakasz vége is izgalmasan alakult, miután az elején Vettel és a két McLaren kibérelte az első három helyet. A vége előtt bő két perccel az orosz Vitalij Petrov a 4. legjobb időt érte el, ám a levezető körén váltóhiba miatt leállt a kocsija.

A szerencsétlen helyen parkoló Lotus-Renault miatt 2:02 perccel a szakasz vége előtt piros zászlóval megállították az edzést, az újraindulás tehát hatalmas tumultust jósolt, miután még 12 pilóta áhítozott jobb időre. A nagy forgalomból végül Nico Rosberg és Felipe Massa jöttek ki jól, ők tudtak annyit javítani, hogy bekerüljenek az első tízbe. Kiesett tehát Sutil, Perez, Kobajasi, Schumacher, Barrichello, Heidfeld és Maldonado.

A harmadik szakaszban az alapidőt Jenson Button autózta, ám a világbajnoki címvédő Sebastian Vettel nyitásként a hétvége leggyorsabb körét futotta meg: 1:33.706, amivel hét tized másodperccet vert Buttonra.

A hajrá előtt a két Toro Rossónak volt még ideje, mindketten két és fél másodperccel voltak Vettel mögött. Alonso a végén elrontotta kicsit a körét, így Rosberg és Hamilton is megelőzte, így csak az ötödik helyet szerezte meg. A spanyol Ferrarist csapattársa, Massa követi a hatodik helyen, a Toro Rossóban Jaime Alguersuari és a Force Indiával Paul di Resta következett, a 9. helyen a másik Toro Rossoban Sebastian Buemi zárt.