Férfi kézilabda NB I

A Szeged 2008 után győzte le újra a Veszprémet

Bombameglepetéssel záródott a Budapest Bank Liga szombati csúcsrangadója: a Pick Szeged hazai pályán 24-23-ra legyőzte a címvédő és az élvonalban közel négy éve veretlen MKB Veszprémet.

A címvédő és a magyar bajnokságban 2008 áprilisa óta veretlen MKB Veszprém nagyon hatékonyan kezdte a Pick Szeged elleni mérkőzését, de a csongrádiak Skaliczki László korai időkérése után összeszedték magukat, javítani tudtak a védekezésükön és bár az egyenlítésre vagy a fordításra nem volt esélyük az első félidőben, azt megakadályozták, hogy a bakonyiak elhúzzanak.

A szünet után kisebb meglepetésre nagyon hatástalan volt a Veszprém támadójátéka, közel tíz percen keresztül csak a szegediek lőttek gólt. Ennek megfelelően át is vették a vezetést, így ezúttal Mocsai Lajosnak kellett viszonylag korán időt kérnie. Ezt követően belelendültek a vendégek, egyenlíteni és fordítani is tudtak, de a véghajrában a hazaiak küzdőszellemük és szerencséjük végén megint eredményesebbek voltak, és egyetlen góllal legyőzték az előzetesen talán esélyesebbnek vélt címvédőt.

60. perc: Gyorsan elvesztette a labdát a Szeged, Laluska szépített, de a maradék 10 másodpercben már megtartották a labdát a hazaiak. 24-23 a végeredmény.

60. perc: Vujin elkapkodott lövése kimaradt, Skaliczki László már szinte a győzelem tudatában kérhetett időt.

59. perc: Zubai harcolt ki hetest, Buday a kapu bal oldalába lőtte. 24-22

59. perc: Lékai átlövésből lőtt gólt, amire Pérez válaszolt gyorsan. 23-22

58. perc: A sarokdobás után Lékai lőtt ismét, Alilovic védett, de Pribanics belőtte a kipattanót. A másik oldalon Sulic állította vissza az egygólos különbséget. 22-21

57. perc: Terzics átlövését Tatai védte ki, majd Lékai talpról elengedett lövése a sáncról ment az alapvonalon túlra.

56. perc: Vadkerti lopta el a labdát Vujin elől, végigvitte, és befejezte a ziccert. 21-20

55. perc: Heteshez jutott a Szeged, Buday higgadtan pörgetett a lefelé induló Alilovic felett a kapuba. 20-20

54. perc: Korazija kapott labdát Terzicstől a bal szélen, és visszavette a vezetést a vendégcsapat a szélső góljával. 19-20

53. perc: Lékai egy előkészítés nélküli átlövéssel próbálkozott, kapu fölé lőtt.

51. perc: Lékai keresztülkígyózott a jobb oldalról a veszprémi falon, és a kapu bal oldalába lőtt. Pérez kőkemény átlövése után megint egyenlő lett az állás. 19-19

Vujin nem volt ma lehengerlő

50. perc: A Szeged belemenés miatt vesztett labdát, majd Tatai védte Vujin jobbról jövő átlövését.

49. perc: Vujin egy szabaddobás után középről lőtt a bal alsóba, egyenlített a Veszprém. 18-18

48. perc: Buday talpról durrantott a bal alsó mellé.

47. perc: Pérez bal oldali betörésből volt eredményes, Mocsai Lajos sárga lapot kapott. 18-17

47. perc: Tatai-védés után Alilovic-védés következett, közben az egyik játékvezető is megérezte, milyet üt a labda.

46. perc: Bajorhegyi a kilencesen kívül vágta pofon Pérezt, kiküldték a játékvezetők két percre.

45. perc: Eredménytelen Veszprém-támadás után Alilovic védett bravúrral.

44. perc: Lékai középről lőtt a kezek között átlövésgólt. 18-16

43. perc: Buday betörése újabb gólt ért, Alilovic földhöz vágta a labdát, amiért sárgát kapott, a másik oldalon pedig Vujin középről lőtt Tatai kapujába. 17-16

43. perc: Pérez két emberrel a nyakában lőtt Tatai keze mellett a kapuba. 16-15

42. perc: Buday talpról lőtt laposan, Alilovic spárgázva védett.

41. perc: Zubai beállóból érkező lövését védte Alilovic, majd labdát vesztett a Veszprém, és Vujin megragadta, és nem engedte el Vadkertit a félpályánál, amiért kétpercet kapott.

40. perc: Vujin átlövésével szerezte meg a Veszprém első gólját a második félidőben. 16-14

39. perc: Tatai Ilyés átlövését védte, majd Buday középről, talpról pattintott Alilovic kapujába úgy, hogy közben fogták a kezét Mocsai Lajos időt kért. 16-13

39. perc: Tatai védett, Prodanovics kettőre növelte az előnyt, de azonnal kijött lábsérülése és cserét kért. 15-13

38. perc: Sulc a lábak között játszotta be Zubainak a labdát, aki összeszedte, és belőtte. Először vezet a Szeged. 14-13

37. perc: Sulc átlövését blokkolta Császár a jobb oldalon, majd Laluska szándékos láb miatt kapott két perces büntetést.

36. perc: Iváncsik a bal szélről ugrott be mélyen a hatoson belülre, Tatai azonban így is zárni tudta a szöget.

35. perc: Császár átlövéssel próbálkozott középről, Tatai védett, Lékai pedig talpról mellé lőtt.

34. perc: Sulic lövését Tatai a kapu fölé ütötte, majd Buday középről lőtt a veszprémi kapu fölé.

33. perc: Zubai beállóból szépített, majd Tatai védett, így Lékai egy betörés után már egyenlíteni tudott. 13-13

32. perc: Ilyés talpról lőtt a bal alsóra, Tatai lábbal védett.

31. perc: A Veszprém kezdte a második félidőt, de Tatai védte az első próbálkozást, így Lékai lerohanásból hetest, Péreznek pedig kétpercet harcolt ki. A büntetőt Alilovic védte.

Mindkét edző spórolt egy-egy játékossal, de valószínű, hogy Mocsai Lajosnak hasznosabb lehet Császár szerpeltetése, mint Skaliczki Lászlónak a sérülésből visszatért Ancsiné.

A Veszprém villámrajtja után Skaliczki Lászlónak gyorsan időt kellett kérnie, ezt és Tatai beállását követően felkeményedett a Szeged védekezése, szinte csak kikényszerített lövésekből próbálkozhattak a vendégek, ezeket pedig - két hetes mellett - rendre védte, csak Pérez kísérleteiben volt elég erő ahhoz, hogy keresztüljusson a labda a hálóőrön.

Ugyanakkor a Szeged nehezen törte fel a rendkívül mozgékony veszprémi falat, így Mirko Alilovicnak talán még könnyebb dolga volt, mint a másik oldalon Tatainak. A védelmek domináltak tehát, a klasszisok egy-egy villanása eredményezett gólokat.

A két szurkolótábor között időről időre kirobbant egy kis verbális harc - amit a játékvezetők ítéletei néha szítottak -, de alapvetően nagyon jó hangulatban biztatja mindkét kemény mag az övéit.

Perezt nem nagyon tudták tartani a szegedi védők

30. perc: Vujin lövése a sáncról sarokdobásra pattant, az óra azonban lepörgött, így véget ért az első félidő.

30. perc: Buday a jobbátlövő helyéről egy kemény labdával megtalálta a bal oldalon helyezkedő Zubait a falban, ő pedig belőtte a ziccert. 11-13

29. perc: Sulc talpról jövő lövését oldalra ütötte ki Alilovic, a labda Szegednél maradt. Vadkerti Attila megsérült.

29. perc: Lékai elesett Terzics lábában, a veszprémi átlövő kétpercet kapott, noha Lékai is elismerte, hogy vétlen volt.

28. perc: Iváncsik Gergőhöz jutott le a labda a bal szélre, de ő a kapu mellé pattintott.

28. perc: Két-két gyors labdavesztés után Bajorhegyi fejezett be a hatosról egy gyors szegedi támadást. Mocsai Lajos időt kért. 10-13

27. perc: Vujin levitte a labdát a jobb szél felé, majd a hosszú alsóba pattintott. 9-13

26. perc: Buday megint hetest végezhetett el, és ezúttal nem hibázott, a kapu bal oldalába lőtt. 9-12

25. perc: Pérez átlövése Tatai lábával együtt is a kapuba kerül, majd Buday betörésből szépített. 8-12

24. perc: Buday hetest harcolt ki, de Alilovic kivédte a büntetőjét. A másik oldalon Pérez ezúttal jobbátlövőből lőtt gólt, majd Lékai elkapkodott egy támadást. 7-11

23. perc: Belemenésgyanús helyzetből növelte előnyét a Veszprém, a játékvezetők nem lettek népszerűbbek... 7-10

22. perc: A játékvezetők vették el a Szegedtől a labdát, kiváltva ezzel a hazai szurkolók haragját.

21. perc: Pérez második gólját lőtte középről, Czina közben állon vágta, amiért kiállították két percre. 7-9

21. perc: Sulc talpról pattintotta be az eldőlő Alilovic felett első gólját. 7-8

20. perc: Császár átlövését kiütötte Tatai, Vilovszki ismétlése bevetődésből pedig gyenge volt.

19. perc: Buday betörése után újra két gólra jött fel a hazai csapat. 6-8

18. perc: Vujin átlövése lelassult a blokkon, majd Tatai megfogta a labdát.

17. perc: A frissen beállt Pérez góllal mutatkozott be, a másik oldalon Alilovic védett ismét. 5-8

16. perc: Ilyés kikényszerített lövését védte Tatai, majd belemenés miatt veszítette el a labdát a Szeged.

15. perc: Bajorhegyi bal alsóra tartó lövését rúgta ki Alilovic.

15. perc: Terzics talpról lőtt a jobb alsóra, a labda beszorult Tatai és a kapufa közé, majd kifelé perdült.

14. perc: Zubai beállóból harcolta ki a Szeged első hetesét, Buday bepattintotta Alilovic felemelt lába alatt. 5-7

13. perc: Sulic hetest harcolt ki, de Tatai Császár eszén is túljárt, és védeni tudott.

12. perc: Alilovics Lékai talpról elengedett lövését könnyen védte ki.

12. perc: Terzics betörésből harcolt ki hetest, Tatai azonban kivédte Vujin büntetőjét.

11. perc: A szegedi kapuba Tatai állt Mikler helyett, a másik oldalon Alilovic védett. Ilyés elleni szabálytalanságáért Bajorhegyi kapott kétperces büntetést.

10. perc: Sulcot újra blokkolták, majd egy gyors támadás után Sulic volt eredményes. 4-7

9. perc: Emberhátrányban is helyzetbe került Iváncsik Tamás a jobb szélen, és átpörgette a labdát Mikler felett a kapuba. 4-6

9. perc: Harmadszor jutott ki a jobb szélre Nagyhoz a labda, ő pedig harmadszor dobta be. 4-5

8. perc: Buday szépített, majd Sulicot állították ki a játékvezetők. A Veszprém eladta a labdát. 3-5

7. perc: Sulc betörése után blokkolt Sulic, bedobással jöhetett a Szeged.

6. perc: A Szeged gyors labdavesztése után Iváncsik Gergő beállóból szerzett gólt, majd egy elkapkodott lövés után Iváncsik Tamás már háromra növelte a Veszprém előnyét. Skaliczki László időt kért. 2-5

6. perc: Vujin lement a szélre, és újra megszerezte a vendégeknek a vezetést. 2-3

5. perc: Ismét Nagy kapott remek labdát a szélen Lékaitól, bedobta Alilovic mellett. 2-2

4. perc: Kiegészült a Veszprém, Sulc pedig beállóból harcolt ki hetest. Vujin a bal alsóba dobta. 1-2

3. perc: Mikleren akadt el a veszprémiek második támadása, majd Lékai rossz passzát halászta le Sulc.

2. perc: A büntetés után türelmesen végighúzta a labdát a Szeged, Nagy Norbert pedig a jobb szélről volt eredményes. 1-1

2. perc: Laluska belenyúlt Sulc szemébe, azonnal kétpercet kapott.

1. perc: A Szeged kezdte a mérkőzést, hosszas adogatás után oldalt ment ki egy pontatlan passz, a Veszprém pedi Iváncsik Gergő révén gyorsan megszerezte a vezetést. 0-1

12:55 - A veszprémi szurkolók szektora teljesen megtelt, a csarnok többi részében akadnak foghíjak.

12:54 - A szegedi csapatban újra ott van a néhány hete könyöksérülést szenvedett Ancsin Gábor, valamint a sarkával bajlódó Prodanovics is.

12:50 - Iváncsik Gergő vezetésével bevonult az MKB Veszprém, majd Vadkerti Attila a Pick Szeged együttesét is a pályára vezényelte.

12:48 - Az Újszegedi Sportcsarnok egyelőre jó félházig telt meg, de folyamatosan érkeznek a szurkolók. Néhány perccel ezelőtt még a veszprémi tábor volt hangosabb, de már a hazai kemény mag is belendült, egymásnak felelgetnek a dobok a csarnok két végéből.

12:42 - A Szeged mérlege pont fordított, három vereség után az elmúlt hétvégén tudott először nyerni Skaliczki László csapata. A Partizan Beogradot Versecen győzték le a Tisza-partiak.

12:40 - A bajnokságban menetelő két együttes közül a Bajnokok Ligájában a Veszprém áll jobban, Mocsai Lajos együttese három győzelem mellett egyszer szenvedett vereséget, a csoport favoritjától, az Atlético Madridtól.

Budapest Bank férfi kézilabdaliga
Pick Szeged-MKB Veszprém
Újszegedi Sportcsarnok, Szeged, 4400 néző
Pick Szeged: Tóth M., Tatai, Mikler (kapusok), Buday, Bajorhegyi, Lékai, Vadkerti, Nagy N., Pribanics, Fekete, Zubai, Czina, Prodanovics, Sulc, Gidai, Ancsin
Vezetőedző: Skaliczki László
MKB Veszprém: Alilovic, Liszkai (kapusok), Vilovszki, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Iváncsik T., Pérez, Vujin, Korazija, Ilyés, Hud, Terzics, Sulic
Vezetőedző: Mocsai Lajos