Újabb londoni rangadót nyert meg a Tottenham

A Tottenham Hotspur 3-1-re verte saját közönsége előtt a városi rivális Queens Park Rangers együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén. A Spurs ezzel az Arsenal elleni után újabb londoni derbit nyert meg az idényben. Harry Redknapp csapata már a félidőben 2-0-ra vezetett, és ugyan a QPR játéka sokat javult a második felvonásra, de csak szépíteni tudott. A végeredményt a duplázó Gareth Bale állította be. Buzsáky Ákos a kispadon ült a vendégeknél.

A Tottenham Hotspur 3-1-re verte saját közönsége előtt a városi rivális Queens Park Rangers együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén

A találkozó elején a 9. percben cserére kényszerült Neil Warnock, a megsérült Fitz Hallt Danny Gabbidon váltotta. A Spurs közben egyre-másra dolgozta ki helyzeteit, a 13. percben Emmanuel Adebayor fejelt egy bal oldali szabadrúgás után a kapu bal oldala mellé, két perc múlva Gareth Bale húzta meg a balszélt, beadásáról centikkel maradt le Adebayor.

A 20. percben sakk-mattig kijátszott szituáció végén Lennon passzolt Bale-hez, aki balról, 11 méterről kilőtte a hosszú alsót (1-0).

A 24. percben Rafael van der Vaart kínálta meg 17 méterről, középről Paddy Kennyt, a kapus könnyedén hárított. A 33. percben a holland már a hatodik gólját szerezte az idényben: jó ütemben lépett ki a védők mögül, és 10 méterről a hálóba gurított (2-0). Gyorsan szerzett kétgólos előnyt a hazai együttes, amit növelhetett volna, a 40. percben Luka Modric pörgetett egy igazítás után középről a bal alsó mellé.

Szünet után Adebayor hizlalhatta volna az előnyt, de az 54. percben egy kontra végén túlcifrázta a ziccert, későn lőtte el a labdát, Gabbidon blokkolt. Ugyanakkor a QPR játéka feljavult, aminek meg is lett az eredménye, a 62. percben Bothroyd szépített (2-1).

A 64. percben van der Vaart jobb oldali szabadrúgását csak kiütni tudta Kenny, a kipattanót Bale a kapusba lőtte. Egy perccel később a másik oldalon Faurlin bal alsóra tartó löketénél védett nagyot Friedel. A 68. percben Assou-Ekotto csavart a kapura jobbról, Kenny kiöklözte labdát.

Mindkét oldalon voltak lehetőségek, de a 72. percben a PFA szavazásán az előző szezon legjobbjának választott Bale ismét villant, Aaron Lennonnal kényszerítőzött, majd középről, 15 méterről a kapu közepébe vágta a labdát (3-1).

A második félidő kiegyenlítettebb volt az elsőnél, de a játékrészt remekül kezdő, majd a hajrára leeresztő vendégek nem tudtak újabb gólt szerezni, a 80. percben Faurlin középről elvégzett szabadrúgása elszállt a kapu felett, a 83. percben Bothroyd kísérletét fogta Friedel, a 86. percben Wright-Phillips lőtt csúnyán a bal felső sarok mellé-fölé. A hosszabbításban előbb Bale vágta ki a gólvonalról a labdát, majd Friedel védett nagyot.

Gareth Bale duplájára és van der Vaart találatára csak Jay Bothroyd tudott válaszolni, így 3-1-re nyert a Tottenham Hotspur a Queen Park Rangers ellen. A Sarkantyúsok ötödikek a tabellán, de pontszámban beérték a harmadik Chelsea-t, és egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak az élbolynál.