La Liga

Pontokat veszített a Barcelona a városi rangadón

A spanyol bajnokság 17. fordulójában az Espanyol a 86. percben egyenlített hazai pályán a címvédő ellen.

Iniestáék fontos pontokat veszítettek - Fotó: AFP

Nem számított könnyű mérkőzésre Josep Guardiola, a Barcelona szakvezetője az Espanyol ellen, és igaza is lett. A gránátvörös-kékek ugyan már a 16. percben megszerezték a vezetést, de végig akadozott a játékuk. Különösen Lionel Messi formája volt átlagon aluli, aki talán már a hétfői Aranylabda-átadásra készült fejben. Már az első félidőben is több komoly lehetősége volt az Espanyolnak az egyenlítésre, de akkor még nem sikerült a kapuba találniuk.

A fordulás uán is a vendégek játszottak fölényben, de nem volt igazi átütő erő a játékukban. Ennek ellenére megnyerhették volna a meccset, de Alexis Sánchez hibázott nagy helyzetben, a 77. percben Messi pedig a kapufát találta el. A 86. percben egy szép akció után nem érdemtelenül egyenlíteni tudott az Espanyol, de így is elhozhatta volna a három pontot a Barcelona. A hosszabbításban ugyanis Rodriguez kézzel ütött bele a labdába a gólvonal előtt, de ez nem tűnt fel a Javier Turienzo Álvarez játékvezetőnek, aki több leshelyzetben is a Barcelona kárára tévedett. Ezzel megpecsételte a vendégek sorsát, akik már 5 ponttal állnak a listavezető Real Madrid mögött.

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

90+4. perc: Rodriguez csúsztatott alig kapu fölé egy szöglet után. Ezzel vége van a mérkőzésnek, maradt az 1-1-es döntetlen.

90+1. perc: Piqué lőtt kapufát, Pedro lőtte kapura a labdát, de Rodriguez kézzel ütött bele a labdába a gólvonal előtt, de a bíró ezt nem vette észre. Majd Iniesta eme kapu mellé. Forlin is lapot kapott reklamálásért.

90. perc: Amat kapott lapot Iniesta buktatásért. Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Xavi adott remek labdát Iniestának, ám a védők az utolsó pillanatban tudtak menteni. Szorongat a Barcelona.

86. perc: GÓÓÓL!!Egyenlített az Espanyol! Rodriguez jobb oldali beadását Thievy csúsztatta meg, Vásquez pedig közelről a kapuba csúsztatott (1-1).

85. perc
: Fabregas is lemegy a pályáról, Keita folytatja a helyén.

84. perc: A jobb oldalvonal mellett meglépő Rodriguez remek labdát adott Thievy elé, ám Piqué zseniális becsúszással tudott menteni.

81. perc: Jön a cserekapus, Casilla most mutatkozik be az első osztályban.

79. perc: Megsérült az Espanyol kapusa. Egy hazaadásra jött ki Álvarez, de vádliját fájlalva a földre esett.

77. perc: Álvaro lépet oda Alvesnek, sárga lap a büntetése. Pedro futotta le védőjét, középre adását Messi éles szögből jobbról a kapufára vágta.

75. perc: Ismét Pedro bűvészkedett a bal oldalon, de Rodriguez becsúszva tudta szerelni.

74. perc: A most beálló spanyol válogatott játékos rögtön elhúzhatott volna a bal oldalon, de lesről indult.

72. perc: Alexis megy le a pályáról, a helyén Pedro a bajnoki címvédőnél.

69. perc: Xavi ívelt át a labdát a bal oldalról Alexisnek, aki belevezette a védőbe, majd második alkalommal felrúgta őt a védő, amiért Raul Rodriguez sárgát kapott.

67. perc: Rodriguez harcolt ki a jobb oldalon egy szögletet, de Hector Moreno 16 méterről luftot rúgott a sarokrúgás után.

65. perc: Egy kólás dobozt vitt a játékvezető az oldalvonalon túlra, közben a hazaiaknál Romaric lejőtt, a helyén Álvaro Vázquez.

64. perc: Thievy szerzi meg a labdát a tizenhatoson belül Puyol mellett, de a játékvezető a nézők meglepetésére szabadrúgást ítélt kifelé.

62. perc: Ismét egy gyors ellencsapás, Abidal emelte ki a labdát Garcia elől az oldalvonalnál.

59. perc: Iniesta ugratta ki a lesen álló Alvest, aki hiába lőtt a hálóba, a játékvezető visszafújta a gólt.

57. perc: Garcia fordult le a védőkről, kipasszolt a jobb oldalra Thievynek, aki azonban fennakadt a Piquén.

54. perc: Thievy háttal a kapunak tett vissza egy labdát Verdúnak, akinek a lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

A játék képe nem változott, a Barcelona játszik fölényben, az Espanyol a kontrákban bízik.

50. perc: Piqué keveredett ki a jobb oldalra, majd centerezett, de Álvarez fogta Alves lövését.

49. perc: Iniesta keresztpassza után Alves adott be egy labdát a jobb oldalról, de nagy nehézségek árán felszabadítottak a védők.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, Weiss helyett Javi López a pályán a hazaiaknál.

45+1. perc: Romaric ütött oda Piqué-nek, amiért sárga lapot kapott. Véget ért az első félidő!

45. perc: Iniesta egy labdaszerzés után a beinduló Fabregasnak passzolt, aki zseniálisan fordult le a védőjéről a bal oldalon, majd éles szögből leadott lövését hárítototta Álvarez.

43. perc: Egy hazai szöglet után Garcia lövésébe lépett bele Puyol, szorongat az Espanyol.

41. perc: Romaric került ismét helyzetbe a Barca-kapu előtt, de lövése nem talált kaput.

39. perc: Alexis cselezgetett a bal oldalról befelé, de végül nem jutott lövéshez.

38. perc: Egy remek Espanyol támadás végén Romaric készítette le a labdát Thievynek, aki azonban 16 méterről nem találta el a kaput.

36. perc: Messi kényszerítőzött volna Busquetsszel, de a védők ezúttal is jó helyen álltak.

A gránátvörös-kékek körbepasszolgatják a vendéglátók tizenhatosát, de sokszor nem találják az utat a kapu felé.

32. perc: Egy keresztlabda után a tizenhatos jobb oldali csücskénél álló Alexis lőtt, de a labda csúnyán elszállt az égbe.

30. perc: Iniesta erős passza után Fabregas volt lesen, Espanyol-szabadrúgással folytatódik a találkozó.

28. perc: Messi indíthatott volna egy ellencsapást, de Amat szerelte, majd Alexis passza után Iniesta bal lábas lövését védte másodszorra a hazai kapus.

A közönség egyre kevésbé megértő a játékvezető ítéleteivel, mivel a Barcelona játékosai kerülnek a földre gyakrabban.

24. perc: Thievy remek helyzetben vitte kapura a labdát, de passz helyett kapura lőtt, így Abdial blokkolni tudott.

23. perc: Garcia passza után Verdú lőtt 17 méterről középről, de csúnyán kapu fölé.

Passzolgat a Barcelona, nem nagyon tudják elvenni a hazaiak a labdát Messiéktől.

17. perc: Garcia lövését ütötte ki Valdés, majd Weiss esett el gyanús körülmények között a 16-os vonalán, de Piqué szerelését nem ítélte szabálytalannak a bíró.

16. perc: GÓÓÓL!! Fabregas góljával vezet a Barca! Alves jobb oldali beadását 14 méterről fejelte a bal alsó sarokba, Álvarez csak beleérni tudott (0-1).

15. perc: Alexis indult meg ismét, elvitte a kapus mellett is, aki rálépett a lábára, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

14. perc: Fabregas talált a kapuba, de a játékvezető nem adta meg a gólt. Álvarez óriásit hibázott: a kapus gurította oda a labdát Messinek, akinek a kezére pattant a labda, így hiába passzolt Fabregashoz, sárgát kapott az argentin.

11. perc: Ígéretes helyzetbe kerülhetett volna Alexis, de nem tudta átvenni a labdát, pedig az asszisztens nem emelte a zászlót.

10. perc: Abidal fejelt egy kicsit röviden Piqué felé egy labdát, de ő kisegítette védőtársát.

A Barcelona játszik fölényben, az Espanyol viszont nagyon veszélyes ellentámadásokkal jön előre labdaszerzés után.

6. perc: Óriási Espanyol-helyzet maradt ki. Garcia bal oldali beadása után Verdú fejesét védte Valdés, az ismétlést pedig Piqué vágta ki a gólvonalról.

5. perc: Weiss csapta volna be Abidalt, de a francia résen volt, így odalett az Espanyol támadása.

3. perc: Iniesta húzott el a bal oldalon, megpróbálta becsapni Rodríguezt, a védő szögletre mentett, ami nem volt veszélyes.

1. perc: - Elkezdődött a mérkőzés, a Barca első támadását hatástalanította az Espanyol.

21:20 - "Az ellenfelek számára egy nagyon kellemetlen stadionban fogunk pályára lépni. Ez az egyik legnehezebb mérkőzésünk, és ez alól ez az év sem lesz kivétel. Nagyon kemény próba vár ránk, meglátjuk, hogy képesek leszünk-e megfelelni"- mondta Josep Guardiola a meccs előtti sajtótájékoztatón. " Az Espanyol egy fiatal, erős csapat, amelyik játssza a focit, ráadásul minket a talaj is rendre megtréfál"