A Fradi Pápán szerezte meg idei második győzelmét

A Ferencváros 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert a Pápa otthonában az OTP Bank Liga 12. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén. A zöld-fehérek idei második sikerüket jegyezték, a csapatba visszatért a száműzött majd új esélyt kapott Liban Abdi.

A Ferencváros 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert a Pápa otthonában az OTP Bank Liga 12. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén.Alekszandar Jovanovics az első percben meglepte volna Szűcs Lajost, de a tizenhatos vonaláról a bal kapufa mellé lőtt. Az 5. percben Ganugrava beadását Jova középre ütötte, Marics elől Klein mentett, ziccerben hibázott a Pápa szerb támadója. A 15. percben Maróti rúgott egy szögletet követően méterekkel a kapu mellé, tíz perccel később a másik oldalon Ganugrava jobb oldali szögletét Ferenczi fejelte közelről kevéssel a hosszú alsó mellé. A Fradinak több lehetősége volt az első félidőben, de a szünetig egyik háló sem rezdült meg.

A második játékrészt góllal kezdte a Pápa, Junior lábáról középre pattant a labda, Marics csapott le rá és a hosszú sarokba tekert (1-0). A pontra, pontokra szomjazó vendégeket nem törte meg hátrány, a Ferencváros elszántabban, bátran játszott a második felvonásban, nyolc perc múlva egyenlített: Somalia egyenlít: Hakola ívelt be balról, Somalia a háló jobb oldalába bólintott (1-1). A Fradi 340 perc után szerzett gólt.

A mérkőzésnek jót tett a két gyors gól, mindkét csapat hajtott a győzelemért, oda-vissza váltották egymást a helyzetek. Júnior beadását Pölöskey a bal kapufa mellé fejelte, Marics pörgetését Jova Levente fogta nagy bravúrral, de Szűcs Lajos is a góltól mentette meg a Lombardot Pölöskey lövésénél.

Détári Lajos Liban Abdit is bevetette a siker érdekében, a győztes gólt végül Martin Klein szerezte: Józsi jobb oldali szabadrúgását pár méterről fejelte a bal felsőbe, Szűcs alaposan beragadt (1-2).

Az FTC kezében tartotta az irányítást a végéig, és megszerezte idénybeli második győzelmét, míg a sérülések és eltiltás miatt rendkívül tartalékos Pápa zsinórban negyedik meccsén sem tudott nyerni.

Egyetlen döntetlen volt a zöld-fehérek idegenbeli pontot érő produkciója eddig, azt is az első fordulóban érte el, amikor még a látványos visszaesésnek az előszele sem volt érezhető. Azóta ötször utazott a csapat soros ellenfeléhez, és nemhogy pontot, de gólt sem szerzett. Most két góllal és győzelemmel javították a mérleget.

OTP Bank Liga, 12. forduló:
Lombard Pápa-Ferencváros 1-2 (0-0)
Pápa, 4000 néző, V: Fábián
Gólszerzők: Maric (47.), illetve Somalia (54.), Klein (74.)
sárga lap: Pölöskey (8.), Somalia (58.)

Pápa: Szűcs L. - Nagy S., Tóth G., Farkas A., Présinger - Ganugrava (Germán 83.), Horváth L. - Lovrencsics, Maric, Németh M. - Ferenczi
Ferencváros: Jova - Balog Z., Klein, Otten, Junior - Jovanovic, Maróti (Abdi 72.) - Morales (Somalia a szünetben), Józsi - Pölöskey, Hakola