Az Everton ellen is veretlen maradt és már második a Newcastle

A Newcastle United 2-1-re győzött a vendég Everton ellen a Premier League 11. fordulójának szombati első mérkőzésén. A Szarkák továbbra is szárnyalnak, a Manchester City mellett egyedüli csapatként veretlenek az élvonalban, és már a második helyen állnak a tabellán - igaz, a később pályára lépő Manchester United visszaelőzheti őket.

A Newcastle United 2-1-re győzött a vendég Everton ellen. A Szarkák továbbra is szárnyalnak, a Man. City mellett egyedüli csapatként veretlenek az élvonalban

Az Everton egy szerencsétlen öngóllal került hátrányba, a 12. percben Johnny Heitinga a saját kapujába vágott egy jobb oldali előreívelést (1-0). A Newcastle második gólja ugyanakkor pályázhat a forduló legszebb találata címre, a 29. percben Ryan Taylor balól, húsz méterről egy igazítás után jobb külsővel a hosszú felsőbe bombázott (2-0).

A harcosan küzdő vendégek még az első félidőben szépítettek, Jack Rodwell egy bal oldali sarokrúgás után bólintott Tim Krul kapujába (2-1).

A második játékrészben rendületlenül hajtott az újabb gólért az Everton, hiába, ráadásul az 54. percben egyértelmű tizenegyestől - kezezés miatt - fosztotta meg Andre Marriner bíró a Vajasokat. A Newcastle tartani tudta előnyét, az első félidőben szépen, a másodikban okosan játszva, és nyert 2-1-re. A Szarkák továbbra is veretlenek az idényben, egyedüliként a listavezető Manchester City mellett, győzelmükkel felléptek - a később pályára lépő Manchester Unitedet megelőzve - a tabella második helyére. A válogatott találkozók után, két hét múlva Alan Pardew együttese éppen az Etihad Stadionban fog vendégeskedni.

Az elmúlt szezon végét is beleszámítva már 14 mérkőzés óta veretlen a Premier League-ben a Newcastle. Ilyen sorozatra legutóbb 1950 áprilisa és szeptembere között volt példa a klub történetében.