A Ferencváros nyerte a 200. örökrangadót

Az MTK hazai pályán kapott ki 3-1-re Prukner László csapatától a Monicomp Liga 24. fordulójának zárómérkőzésén. A 200. egymás elleni mérkőzésük első játékrészében a küzdelem dominált, a másodikban azonban már játszottak a felek, és gyönyörű gólokat szereztek. Győzelmükkel a zöld-fehérek ismét a tabella második helyét foglalják el.

A Fradi hagyományos szerelésében lépett pályára, míg az MTK játékosai  egy vadonatúj, csak az örökrangadóra készült mezben futottak ki a Hidegkúti Nándor Stadion gyepére. A kilátogató hazai drukkerek szerint csak a győzelem lehetett megfelelő eredmény, mivel a bennmaradás a cél kék-fehérek számára. A két klub egymás elleni 200. mérkőzése (örökrangadója) mellett még számtalan apróbb dologgal kötődik egymáshoz, többek közt 100 évvel ezelőtt a Fradi épp az MTK ellen avatta fel saját stadionját (azt a mérkőzést a zöld-fehérek 2-0-ra nyerték örökös bajnokuk, a 345 mérkőzésen 481 találatig jutó Schlosser Imre duplájával).

"Úgy érzem, hogy több lehetőségünk is volt, mint az ellenfélnek, beadásaink és kapuralövéseink is voltak. Nekik is kontráik voltak, de a második félidőben megpróbáljuk a magunk oldalára fordítani a mérkőzést. A pontrúgások sorsdöntőek lehetnek" - nyilatkozta Maróti Béla a félidőben a Sport Tv-nek. Az első öt perc a Ferencvárosé volt, egykori játékosuk Rafa Wolfe, aki jelenleg Garami József csapatát erősíti, két gyors belépővel üdvözölte zöld-fehér ismerőseit. Kassai Viktor, az összecsapás játékvezetője azonban gyorsan leteremtette. Ettől függetlenül az iram lüktető volt, mindkét fél támadólag lépett fel. A hazaiak a 12. percig vártak az első lehetőségükkel, Pál András került helyzetbe a jobb oldalon, de a 10 méterről leadott lövésébe Balog Zoltán bele tudott vetődni. A másik oldalon André Schembri szerezhetett volna gólt, a máltai csatár beadásnak tűnő lövése megtévesztette Szatmárit, az MTK kapusát, és a labda a kapufáról vágódott vissza a játéktérre.

Közben megjött a közönség hangja is, a körülbelül 4000 néző hullámokban szólt hozzá a mérkőzéshez. Szüksége is volt a bíztatásra a hazaiaknak, hiszen a kék-fehérek hat találkozó óta nyeretlenek.

A küzdelem után a játék is megmutatkozott - Fotó: MTI
Dragan Vukmir kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután késve csúszott be Heinznek. A mérkőzés hajtós, sőt küzdelmes volt ebben az időszakban, nem a foci dominált, igazi helyzeteket nem sikerült kialakítania egyik klubnak sem. Tischler Patrik elől az utolsó pillanatban mentettek a vendég-védők, az MTK csatára egyedül léphetett volna ki. Csizmadia Csaba próbálkozott ugyan egy életerős lökettel, de Szatmári bravúrral védett. A vendégek minimálisan, de többet támadtak, a 35. percben Maróti Béla kétszer is gólt szerezhetett volna, de lövésébe beleléptek, a szöglet utáni fejese pedig a kapufán csattant. Ezzel a mozzanattal zárult a játékrész érdemi része.

A vereségtől láthatólag mindkét klub tartott, ezt apróbb szabálytalanságokkal, a játék tördelésével próbálták kompenzálni az első 45 percben. A Ferencváros közelebb állt az első gólhoz, de az árulkodó adat volt, hogy a védőik többször kerültek helyzetbe, mint a zöld-fehér csatárok.

A második játékrész sokkal aktívabban indult, egészen pontosan a 60. perctől pörögtek fel az események. Feladva az eddigi biztos védekezést, mindkét csapat feljebb tolta játékát, ami helyzetekben mutatkozott meg a kapuk előtt. Schembri fejesére Tischler éles szögből elengedett lövéssel felelt. A 65. percben Abdi beívelését a máltai csatár közvetlen közelről próbálta belőni, Szatmári azonban hatalmasat védett.

Hatalmas örömet okozva hazai táborban a 66. percben az MTK megszerezte a vezetést. Könyves vezethette a labdát Haber kapujának irányába, és mivel egyik FTC-védő sem támadta meg, a fiatal játékos 23 méterről rátűzte a labdát, ami a kapufáról pattant a hálóba, megvolt a hazaiak vezetése (1-0). Azonban nem tartott sokáig a kék-fehérek öröme. Egy perccel később Rodenbücher ívelt a hazaiak büntetőterületén belülre, Schembri mellel megszelídítette a játékszert, és fordulásból kilőtte a kapu hosszú felső sarkát (1-1). És jött a hazaiaknak a hidegzuhany. A 72. percben Csizmadia fejelt Szatmári kapujára egy szögletet, de a kapust Schembri annyira megzavarta, hogy a játékszer akadálytalanul juthatott a hazaiak kapujába (1-2).

Nem álltak le a vendégek, két kihagyott helyzet után végleg bebiztosították a győzelmüket. A 86. minutumban egy jobb oldali sarokrúgás Marótit találta meg, aki levette a labdát, és a kapu bal felső sarkába emelte azt (1-3). Ezzel Prukner László csapata le is zárta a mérkőzést, mivel az MTK-nak négy perc alatt kellett volna két gólt szerezni.

A második játékrészre feljavult a két csapat, rendesen megemelve ezzel a találkozó színvonalát. A Ferencváros már az első félidei játéka után is közelebb állt a győzelemhez, a második 45 percben pedig nem törtek össze a kapott gól után, hanem villámgyorsan megfordították az állást, majd a hajrában végleg eldöntötték a meccs kimenetelét. A Ferencváros ezzel a sikerrel visszakerült a tabella második helyére, az MTK pedig még nehezebb helyzetbe került, mivel nem tudott elmozdulni a kieső helyről, és három ponttal követi a 14. helyen lévő Siófokot.