Farfán a hajrában döntött, nyert a Schalke Leverkusenben

A Schalke 04 idegenben verte 1-0-ra a Bayer Leverkusent a Bundesliga 10. fordulójának vasárnapi találkozóján. A vendégek győzelmét jelentő gólt Jefferson Farfán lőtte a 82. percben - egy kontrát egyedül végigvezetve volt eredményes -, és ezzel értékes három pontot szerzett a Királykékeknek, akik sikerükkel a harmadik helyre léptek fel a tabellán.

Óvatosan kezdték a csapatok a találkozót, az első félidőben ennek megfelelően kevés valódi helyzetet láthattunk. A 10. percben Michal Kadlec lőtt a jobb sarok mellé, majd érkezett a Schalke válasza, egy Holtby-Farfán összjáték végén tüzelt mellé a perui. A 25. percben Michael Ballack betalált a hálóba, de les miatt érvénytelen volt a gól. A vendégek legveszélyesebb helyzete a 40. percben volt, Christian Fuchs balról ívelt középre egy szabadrúgást, Benedikts Höwedes centikkel fejelt a kapu mellé.

Schalke 04 egy hajrában szerzett góllal nyert a Bayer Leverkusen otthonában a német labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának vasárnapi játéknapján.A mérkőzés képe nem sokat változott a második játékrészben, mindkét oldalon voltak lehetőségek a gólszerzésre, a 71. percben Stefan Kiessling perdített néhány méterről a felső léc fölé, majd Schürrle lövését Unnerstall védte. Aztán 82. percben Jefferson Farfán csapott le a labdára a saját kapuja előtti kavarodásban, végigvitte a a jobb oldalon, majd nyolc méterről a hosszú alsóba helyezett (0-1).

A vendégek tartották a lefújásig előnyüket, és értékes három pontot gyűjtöttek be. A Schalke javította a múlt heti kisiklást (hazai pályán kaptak ki 2-1-re a Kaiserslauterntől), míg a gyógyszergyáriak elmúlt öt bajnokijukból mindössze egyet tudtak megnyerni.