Angol foci

Ez lesz a VAR legfontosabb hatása a Premier League-ben

Angliában is használják majd a technológiát, amely minket, fogadókat is érinthet majd.

Történelmi szezon lesz a 2019/20-as a Premier League-ben, hiszen a világ talán legnívósabb bajnokságában is beköszönt a VAR, vagyis a videóbíró. Szakértők szerint a változtatásnak két fontos hatása lehet majd, amelyek bennünket, fogadókat is vastagon érintenek majd.

Tanulmányok szerint ugyanis nemes egyszerűséggel sokkal több gól születik majd a mérkőzéseken, amely lényegesen növelheti a csapatok támadó játékának kedvét. Az elemző a tavalyi férfi és az idei női világbajnokságot hozzák fel példaként, ahol töménytelen mennyiségű volt a VAR után befújt büntető száma.

A 2018-as oroszországi vb megítélt, belőtt és kihagyott tizenegyesek számában is rekordot döntött.

Ugyanilyen "fellendülésről" viszont nem beszélhetünk például a Serie A-ban, ahol már két éve alkalmaznak VAR-t, hiszen mint az a számokból is látható, tavaly és két éve is messze elmaradtak a három évvel ezelőtti 133-as számtól.

*: VAR-os szezon

Elemzők szerint a VAR másik közvetlen hatása a hosszabbításra vonatkozhat. Köszönhetően a rengeteg visszanézésnek, a játékvezetők több hosszabbítást rendelhetnek el a találkozók végén, így nem lesz ritka az akár 5-6 perces ráadás is a meccsek végén.

Kérdés, hogy mindezt az irodák hogyan építik majd be a szorzóikba, esetlegesen milyen oddsokon fogadhatunk arra, hogy lesz egy adott meccsen büntető, illetve arra, hogy lesznek-e utolsó perces gólok a megnövekedett játékidő miatt.