Tenisz

Egy nem megszokott fogadással próbálkozunk Fucsovics meccsén

• Cesc18

A magyar játékos az 5. kiemelt Stefanos Tsitsipasszal néz farkasszemet a barcelonai torna második körében.

Fucsovics meccse a partnerirodánkban, a bet365-ön mobilon, táblagépen és asztali gépen egyaránt élőben megtekinthető. Hivatalos kezdés: kedd, 17:00.

Az ATP mezőnyének a héten Budapesten és Barcelonában folytatódik a salakszezon. A világranglistán 36. helyen álló Fucsovics Mártonért sajnos nem a hazai, hanem az 500-as besorolású spanyol viadalon szoríthatunk.

A magyar játékos hétfőn mutatkozott be a katalán közönség előtt, méghozzá győzelemmel. Marci a centerpályán 1 óra 19 perc játékot követően 6-4, 6-1 arányban múlta felül az amerikai Denis Kudlát.

Úgy érzem, jól, koncentráltan játszottam, a tenyeresem stabil volt, egyszer nem vesztettem el az adogatásom és a második szettben már az első szervát is jobb százalékban ütöttem.

- olvasható Fucsovics Facebook-oldalán, aki ezzel gyorsan feledtette a múlt heti monte-carlói nem túl szép búcsúját - a hercegségben a második körben 5-2-s kezdés után 10 játék bukott el úgy, hogy csak 2-t tudott nyerni.

Fucsovics győzelemmel mutatkozott be Barcelonában. - Fotó: ATP

Marci egyébként a monacói túra után is pozitív maradt:

2 győzelem 2 vereség a mérleg Monte-Carlóban. Ahhoz képest, hogy korábban nem nyertem itt meccset, nem rossz. Nem játszok rosszul. Még egy picit jobban belejövök és jó lesz.  Van pár dolog, aminek össze kell állni a pályán, akkor majd még jobb lesz.

A magyarra Barcelonában a könnyű rajt után elég nehéz feladat vár, hiszen a nap zárómérkőzésén az 5. kiemelt Stefanos Tsitsipas áll majd vele szemben.

A top 10-es görög a torna egyik favoritja, Barcelonához ráadásul szép emlékek kötik, hiszen tavaly itt döntőzni tudott és csak Rafa Nadallal nem bírt el.

Tsitsipas Monacóból egy győzelemmel távozott, az utána Novak Djokovicsot is kiütő Daniil Medevedtől kapott ki. Fájó vereség volt ez a görögnek, mert az orosszal nem ápol jó barátságot és tavaly komoly presztízs csata rajzolódott ki köztük.

Fogadás a továbbjutóra
Fucsovics Márton Stefanos Tsitsipas
3.25 1.33

A szorzók alapján elég egyértelműek az esélyek, de azért nem lehet azt mondani, hogy az oddsmesterek totálisan leírnák Marcit.

A magyarnak ugyan nincs még top 10-es játékos elleni győzelme (0-8), de az ilyen meccsekre nagyon fel tudja szívni magát és láthattuk már nem egy klasszis játékost keményen megizzasztani.

Valószínűleg Tsitsipasnak sem lesz ez egyszerű menet, Monte-Carlóban Mihail Kukushkin ellen is döcögött a szekere - persze ez érthető, hiszen soha nem könnyű elkezdeni a salakszezont.

A görögnek erőnyerőként nem kellett az első körben játszania, így most mutatkozik majd be Barcelonában. Az első szettben semmiféleképp sem várunk tőle domináns játékot, ezért egy nem annyira megszokott, első szettre vonatkozó hendikep fogadással próbálkozunk.