Bajnokok Ligája

Őrültség lenne behúzni a Porto továbbjutását?

A Roma 2-1-es előnyből várja a portugálok elleni visszavágót, de idegenben elég pocsékan teljesít az örök város csapata.

Az ifjú tehetség, Zaniolo kettőt vágott az odavágón a rutinos Casillas hálójába. fotó: Twitter

A Porto ugyan kikapott a BL-nyolcaddöntő odavágóján, de ennek ellenére minden esélye meg lesz, hogy hazai közönség előtt abszolválja a továbbjutást a Roma ellen. Az ifjú Zaniolo két alkalommal csapott le az első meccsen, de Adrian gyors válasza által elért 2-1 által teljesen nyitott maradt a párharc.

1x2
Porto Döntetlen Roma
2.05 3.70 3.75

TIPPKIRÁLY 4
Országos Tippbajnokság

Kattints és nyerj menő Dorko-cuccokat összesen 150 000 forint értékben!

"A gól, ami reményt ad nekünk" - összegezte Adrian találatának fontosságát a csapat portása, a legendás Iker Casillas. A mostani hétvégét ellenben jobb lesz, ha gyorsan elfelejtik, hiszen a közvetlen rivális Benfica otthon verte őket és ezáltal átvette a vezetést a bajnokságban. Casillas fogadkozott, hogy ez nem lesz hatással a szerdai meccsükre. "Ez egy teljesen más összecsapás. 90 percünk lesz, hogy a javunkra fordítsuk a meccset és meg vagyok győződve, hogy ezt meg is tudjuk csinálni."

A keret ehhez adott, hiszen bár korábban elveszítették egyik fontos csatárjukat, Vincent Aboubakart, de az első meccset kihagyó Moussa Marega visszatérhet a csapatba. Marega a hat csoportmeccs alatt ötöt vágott és mind a három hazai összecsapáson eredményes volt. A vendégeknél Di Francesco nem kockáztatott a hétvégén, a kisebb sérülést összeszedő Manolast a padon hagyta a hétvégén, aki azonban ezúttal szinte garantáltan újra a kezdőben lesz.

[2947309] 2019-03-06 21:00:00 FC Porto - Romax

Viszonylag nehéz megjósolni, hogy mi lesz a vége, hiszen az oddsokból is láthatjuk, hogy a győzelemre a Porto, a továbbjutásra viszont a Roma az esélyesebb.

A BL-történelem során az a csapat, amely 2-1-re nyerte az első meccset 45.8%-ban jutott tovább (11/24 alkalommal).

Fogadás a győztesre
Porto

Roma

2.25 1.57
Fogadási határidő: 21.00

A Roma sem a legjobbkor futott bele a késbe, ugyanis öt veretlen tétmeccs után szombaton a Lazio 3-0-ra darálta be őket a városi derbin. Ami szintén nem adhat túl sok önbizalomra okot, hogy

a Giallorossi az utóbbi hét idegenbeli egyenes kieséses BL-meccsét egyaránt elveszítette

- utoljára 2018 márciusában a Real Madridot verték a legjobb 16 között. Amúgy sem túl acélosak Rómától távol, hiszen a közelmúltbeli tíz meccsükből csak hármat tudtak behúzni és ebből kettő a tabella alján kullogó együttes ellen volt.

Edzői nyilatkozatok
Sérgio Conceicao (Porto)
"Meg kell nyernünk a meccset, de nem sietünk. Következetesen kell védekeznünk - a Roma rendelkezik a Serie A harmadik legerősebb támadósorával. Hiszünk magunkban, ami a nap mint nap beletett munkának köszönhető - jó esélyünk van a továbbjutásra."
Eusebio Di Francesco (Roma)
"Determináltak vagyunk és meg akarjuk őrizni az előnyünket - a kontrákkal szeretnénk nekik fejtörést okozni, amikor csak lehetséges. Védekezésben maximális figyelemre lesz szükségünk. Minden játékos tudja, hogy készen kell állniuk, hiszen csak az utolsó pillanatban fogom kiválasztani a kezdőt."

Na, de mire is érdemes fogadni az abszolút háromesélyes találkozón? Egyrészt jó opciónak tűnik a gólokra való tételhelyezés - A Roma utóbbi 10/11, míg a Porto utóbbi 5/6 BL meccsén legalább három találat született és ha szerdán sikerül megtörni az első félidőben a jeget, akkor reálisan nézve valószínű, hogy újra ez lesz a forgatókönyv.

Azt se felejtsük, hogy a Benfica elleni vereség egy 18 meccses veretlenségi szériáját szakította meg az otthon piszkosul erős Portónak, amely ezalatt az összes találkozón minimum egyszer eredményes volt. Nem kizárt a hosszabbítás sem, de a közönség támogatásával és megfelelő taktikával szerintünk összejöhet a portugál továbbjutás, amely talán egy kicsivel több értéket hordoz a Romáénál.