Női kézi Eb 2018

Képtelenség az elődöntő, de a románokkal azért kitolhatunk

Szerda este a románok ellen zárjuk a középdöntőt. Ha nyerünk, akkor sem valószínű, hogy mehetünk tovább.

Fotó: MTI

Kedden este a címvédő norvég női kézilabda-válogatott 13 góllal legyőzte az előző tornán ezüstérmes Hollandia csapatát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének keddi játéknapján, Nancyban. A fölényes norvég siker azt jelenti, hogy a magyar válogatottnak valószínűleg nem elég egyszerűen legyőznie Romániát a szerdai utolsó fordulóban ahhoz, hogy a középdöntő után folytathassa szereplését.

Mivel amennyiben a hollandok pontot szereznek a németekkel szemben, a norvégok pedig győznek a spanyolok ellen, a magyarok a csoport harmadik helyét 11, a másodikat 19 gólos sikerrel érhetnék el. Ha a németek legyőzik a hollandokat, még nagyobb különbségű sikerre lenne szükség a továbbjutáshoz.

A csoportokból az első két helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat Párizsban. A románok elleni szoros siker csak akkor jelentene továbbjutást Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese számára, ha a norvégok nem győznék le a pont nélküli spanyolokat.

3.35 9.50 1.52

A bukiknál egyébként a románok a favoritok, Ambros Martín együttesének sikere 1.52-es szorzóval fogadható az Unibetnél, míg a mieink győzelme 3.35-ös oddson pakolható.

A hendikep határokat +/-1.5 gólon húzták meg, míg a gólok számát illetően +/-51.5 gól a line.

Romániával utoljára 2016-ban az Eb-n találkoztunk és akkor sajnos Neagu vezetésével szomszédaink nagyon simán leléptek bennünket (29-21). A mostani meccs előtt az mindenképpen a magyar csapat mellett szól, hogy Románia kedden is pályára lépett és egy elég kemény 60 percen van túl Spanyolországgal szemben.

A mieink két nappal (!) többet készülhettek és pihenhettek a találkozóra, ami egy ilyen kéthetes tornán nagyon komoly fórnak számít.

Jelenleg ugyan Romániának van jobb kerete, de a fáradtság kiütközhet náluk, ez pedig lehetőséget adhat fiatal csapatunknak. A tét is inkább Neaguékat nyomhatja, hiszen ugyan jelenleg vezetik a csoportot, de a norvégok és vélhetően a hollandok is veszélyt jelentenek rájuk, hiszen mindkét csapat esélyese az utolsó körnek. Románia úgy tud kiesni a négy közül, ha szerdán a mieink legalább három góllal legyőzik őket.

Ti mit vártok a románok elleni meccstől?