Darts

Erre az estére ne csinálj programot, jön a Cross-Taylor visszavágó!

• Cesc18

Megismétlődik a 2018-as világbajnoki döntő, avagy újra farkasszemet néz egymással Rob Cross és Phil Taylor.

Noha a 2018-as PDC darts világbajnoki döntő izgalmakban nem hozta az elvártakat, bizonyos szempontból mégis örökké emlékezetes marad. Ezen az estén búcsúztattuk el ugyanis a sportág történetének legnagyobb alakját, a 16-szoros vb-győztes Phil Taylort, helyét pedig a trónon méltó utód követte Rob Cross személyében, aki újoncként rögtön a csúcsra jutott.

Ugyan nem tétmeccsen, de Taylornak lehetősége lesz a revansra, miután a két angol június 12-én, kedden ismét farkasszemet néz egymással Londonban. A nagy összecsapás a "The Rematch The World Wanted" névre hallgat.

Érdekes ütközetnek ígérkezik, hiszen hiába nincs tétje, azért Taylor vélhetően szeretné megmutatni, hogy még mindig versenyképes lenne, míg Crossnak aktív játékosként, regnáló világbajnokként csak a győzelem lehet elfogadható.

"Furcsa, mert mindig úgy érzem, hogy Phil az az ember, akit le kell győzni, ha versenyben van, ha nincs."

Phil mindig nyerni akar. Ha együtt érkezünk a helyszínre, elsőként akar majd belépni a forgóajtón, ő ilyen ember.

- mondta Cross, aki hozzátette, hogy ez hatalmas próbatétel lesz számára.

"Minden nyomás rajtam lesz, de ez nem aggaszt, hiszen, ha a világbajnoki döntőben sikerült megharcolnom ezzel, akkor biztos vagyok benne, hogy most is menni fog."

Mindazonáltal, mindig is Phil lesz a mérce, mindig is ő lesz, akit le akarsz győzni.