Férfi kézi BL

Az esélytelenek nyugalmával léphet pályára a Szeged

Juan Carlos Pastor együttese ezúttal Németországban, a Löwen otthonában szerepel a Bajnokok Ligájában.

Az esélytelenek nyugalmával léphet pályára a Szeged. - Fotó: Facebook

A hölgyek után a férfiaknál is folytatódnak a Bajnokok Ligája küzdelmei, a magyar csapatok közül a Veszprém már lejátszotta soros BL-meccsét, a bakonyi alakulat a Kiel otthonába kapott ki. Vasárnap a Szegeden a sor, hogy bebizonyítsa képes magyar csapat nyerni Németországban, merthogy Juan Carlos Pastor tanítványai a Löwen otthonában lépnek pályára.

1x2
Löwen Döntetlen Szeged
1.23 9.75 4.55

Ha van olyan együttes, amelynek jól jött a bő két hónapos szünet a Bajnokok Ligájában, az egyértelműen a Szeged volt. José Manuel Sierráék ugyanis igen komoly gödörbe kerültek a legrangosabb sorozatban, hiszen a Kristianstadtól és a Wisla Plocktól is kikaptak az óév utolsó BL-fordulóiban. Ezen vereségek pedig az NB I-re is rányomták bélyegüket, mivel a MOL-Pick a Budakalásszal és a Gyöngyössel döntetlent játszott, míg a Tatabánya otthonában kikapott.

Idén viszont kettőből kettőnél jár a Szeged, előbb az Orosházát idegenben 16, majd a Gyöngyöst otthon 18 találattal győzte le. Azonban ezen találkozók össze sem hasonlíthatók azzal, ami vasárnap vár a gárdára Németországban, még úgy sem, hogy a magyar csapatnak az utóbbi években igen jól ment a Löwen ellen, amit az alábbi táblázat is alátámaszt:

13.03.15 BL Rhein-Neckar Szeged 30 : 34

Ahogy látható, novemberben a német csapat nyerni tudott Magyarországon, méghozzá elég simán, hiszen csak 0-0-nál és 1-1-nél volt döntetlen, egyébként végig a Löwen vezetett, az 53. percben speciel 24-33-at mutatott az eredményjelző. Azonban az utolsó németországi meccséről kellemes emlékeket őriz a Szeged, hiszen csodás játékkal, 30-24-re tudott nyerni a Pastor-csapat.

Az esélyek ezúttal ugyanakkor a hazaiak mellett szólnak, hiszen hiába kezdenek ismét formába lendülni a Kékek, s épült fel a vendégeknél decemberi operációját követően teljesen Jonas Kallman, viszont Szergej Gorbok, Matej Gaber és Marin Sego a hétközi bajnokit sérülés miatt kihagyta, játékuk pedig erősen kérdéses vasárnap.

Noha a Löwen a Bajnokok Ligáját a Szegedhez hasonlóan gyászosan zárta, hiszen az utolsó négy BL-meccsén nyeretlen maradt, s többek közt Zágrábban is kikapott, ahol a Szeged például öt találattal tudott nyerni, a sárga-kékek jó formának örvendnek. A nemzetközi kupasorozat kudarcait követően hétből hétszer nyertek a Bundesligában, többek közt a Füchse Berlin és Flensburg csapatait is legyőzték. Csütörtök pedig lejátszották idei első tétmeccsüket, akkor 38-17-re verték a Lemgót úgy, hogy a félidőben 23-4 (!) volt az állás, s még a kapus, Andreas Palicka is két gót dobott.

Mindezek után összességében nem csoda, hogy a bukmékereknél toronymagas esélyes a Löwen hiszen a     háromesélyben 1.23-szoros pénzt kínál a német csapatra, míg a magyarra 4.55-szöröst. A fogadóiroda a hendikep vonalat 3,5-nél, míg a gólok számának határát 55,5-nél húzta meg.

8. PPD Zagreb 10 1 2 7 250:290 4

A találkozót a Sport 1 TV élőben közvetíti vasárnap 17:00-tól, míg a     élő fogadási lehetőséget kínál a mérkőzésre.