Férfi kézi BL

Otthon sem bírt a PSG-vel a Veszprém

A Telekom Veszprém öt góllal kapott ki a vendég Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati játéknapján.

Otthon sem bírt a PSG-vel a Veszprém. - Fotó: Bodnár Boglárka - MTI

Múlt vasárnap a francia fővárosban a PSG 33-28-ra győzte le a magyar bajnokot. Az elmúlt idényben bronzérmes veszprémiek a szombati találkozó elején öt góllal elhúztak a legutóbb második francia gárdától (7-2), ám a félidő utolsó öt percére a párizsiak egyenlítettek (10-10), sőt, ujjtörése után visszatérő Nagy László kiállítása nyomán először a mérkőzésen a vezetést is átvették (11-12).

Telekom Veszprém - Paris Saint-Germain (francia) 24-29 (12-12)
Férfi Bajnokok Ligája, 8. forduló, B csoport
A Veszprém gólszerzői: Lékai 8, Ilic 7, Blagotinsek 3, Nagy, Gajic, Tönnesen, Marguc, Sulic, Nilsson 1-1.

A szünetre végül döntetlennel vonulhattak a felek, a fordulást követően pedig a PSG lépett el 2-3 góllal, s kemény védekezéssel, gyors lerohanásokkal tartotta előnyét, míg a veszprémiek sokszor hibáztak felállt fal ellen. Tíz perccel a végső dudaszó előtt először került emberelőnybe a Veszprém, s bár a létszámfölényt kihasználva egy találatra megközelítette ellenfelét (21-22), a 41 esztendős Thierry Omeyer kulcspillanatokban bemutatott védéseinek és a tíz góllal zárt Uwe Gensheimer találatainak is köszönhetően újra ellépett a PSG, s már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Ezzel a hat kör után még százszázalékos Veszprém egymást követő második mérkőzését is elvesztette francia riválisával szemben, így valószínűleg játszania kell a nyolc közé jutásért.

A mérkőzésre ajánlott tippjeink egyébként simán ültek, amelyekkel 1.35-szörös, illetve 1.30-szoros pénzt lehetett nyerni a    -n.