Topligák

Foci helyett a hisztié volt a főszerep Londonban

Olaszországban élre állt a Napoli, Angliában viszont városi rangadón botlott a Chelsea.

Európa mind a négy topligájából jutott mérkőzés vasárnap délutánra. Cikkünkben ezekből szemezgettünk.

Igen lendületesen, jól kezdte az Arsenal elleni városi derbit a Chelsea, ám a lelkesedés csakhamar alábbhagyott. Az első 20-30 perc kihagyott helyzetei után már inkább a vendégek veszélyeztettek és ez nem is változott a félidőig. A fordulást követően az amúgy sem túl mozgalmas találkozón még inkább mezőnyfutballá vált, a játékosok inkább a színészkedéssel és a reklamálással voltak elfoglalva, mint a focival.

Fotó: Twitter

A hajrára aztán beállt a két sztár, Alexis Sánchez és Eden Hazard is, de a felek végül nem tudták eldönteni a három pont sorsát. 0-0.

2017-09-17;47

Paulo Dybaláról szólt a Sassuolo-Juventus mérkőzés, a Barcelona által is csábított argentin sztár mesterhármasig jutott Reggio Emiliában. A Zebrák ezzel kiköszörülték a Barcelona esett csorbát és visszavették a vezetést a Serie A-ban az Inter csapatától.

Nem sokáig örülhettek Allegriék az első helynek, a Napoli ugyanis 30 perc alatt lemészárolta az újonc Benevento együttesét, amelynek köszönhetően jobb gólkülönbséggel Hamsíkék álltak az első helyre. A déliek végül 6-0-ra verték ellenfelüket. Győzött hazai pályán a Milan is, miként a Cagliarinak sem okozott gondot a SPAL idegenbeli kiütése. A Torino-Sampdoria mérkőzés 2-2-re végződött.

2017-09-17;55

Bundesliga

Megosztoztak a pontokon a felek a magyaros derbin, a Hoffenheim-Hertha mérkőzés 1-1-gyel ért véget. A hazaiaknál a sérüléséből lábadozó Szalai Ádám nem lépett pályára. Megszerezte első bajnoki győzelmét a Leverkusen, a Gyógyszergyáriak Kevin Volland vezetésével verték a nyeretlen Freiburgot.

2017-09-17;54

La Liga

Magabiztos győzelmet aratott a Villarreal vasárnap délben a Deportivo Alaves vendégeként. A Sárga Tengeralattjárónál Bakumbu és Bacca is betalált, folytatva ezzel jó formájukat, míg az asztúriai kiscsapat továbbra is pont és rúgott gól nélkül áll az utolsó helyen.

A nap rangadóját, a Real Sociedad-Real Madrid találkozót vasárnap este rendezik. Amennyiben a fővárosiak most sem tudnak nyerni, nagyon leszakadnak a Barcelonától. A mérkőzés beharangozóját itt olvashatod.