Topligák

Gálázott a Bayern és a City, szenvedett a Barcelona

Cseréi repítették a Barcát, Lewandowski duplázott, Agüero triplázott. Topligák összefoglaló.

A City hatot rúgott a Watfordnak.

Továbbra is remek formában van a Manchester City, hiszen a válogatott mérkőzések okozta szünetet követően Guardiola csapata ötöt lőtt a Liverpoolnak, a Bajnokok Ligájában a Feyenoordnak házon kívül négyet vágott, míg szombat délután hatost gurított a Watfordnak idegenben. A kiscsapat mindössze 26 percig tartotta magát, aztán Sergio Agüero vezérletével beindult a City-henger, s már a szünetben 0-3 állt az eredményjelzőn. A második játékrész elején a Watford kitámadott, ami megbosszulta magát, s a vendégek ebben a félidőben is háromszor mattolták Gomes kapust. A vége 0-6, a City pedig jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést a bajnokságban.

A Watford-Manchester City mérkőzés góljai:

A nagyok közül a Liverpool is szombat délután lépett pályára, a Vörösök a Burnleyt fogadták. A hazaiaknak jól jött volna a siker, főleg, hogy kisebb gödörben vannak, s a múlt héten a rivális Manchester City otthonában futottak bele egy irgalmatlan nagy pofonba a Premier League-ben. Jól is kezdett Klopp együttese, a vezetést mégis a Burnley szerezte meg, egy baloldali beadást követően Arfield lőtte ki a jobb alsót. Három perccel később viszont egyenlített a Pool, Szalah talált be Emre Can átadását követően. A második félidőre 1-1-gyel fordultak a felek, s noha próbálkozott becsülettel a Liverpool - a kapura lövések aránya 35-5 lett Kloppék javára -, nem tudta bevenni a Burnley kapuját, így nagyon fontos két pontot bukott a hazai csapat.

A Liverpool-Burnley meccs góljai:

A Huddersfield és a Leicester nem bírt egymással, szintúgy, mint a West Bromwich és a West Ham, a Newcastle hazai pályán gyűrte le a Stoke együttesét, míg a Crystal Palace-nak továbbra sem megy, a fővárosiak ezúttal a Southamptontól kaptak ki.

2017-09-16;47
237903

Bundesliga

A Bayern München kijavította múlt heti hibáját, s magabiztosan, 4-0-ra győzte le a Mainz együttesét. A bajoroknál Lewandowski kétszer, míg Müller és Robben egyszer-egyszer volt eredményes.

A Bayern München-Mainz mérkőzés góljai:

Az Augsburg a Frankfurtot, a Schalke a Brement verte idegenben, míg a Stuttgart otthon tartotta a három pontot a Wolfsburggal szemben.

2017-09-16;54
239384

La Liga

Nem sziporkázott a Barcelona, mégis győzni tudott, köszönhetően pazar cseréinek. Rosszul kezdődött a katalánoknak a meccs, a 29. percben Dembélé megsérült, le is kellett cserélni, majd 10 perccel később a Getafe megszerezte a vezetést. A szünetben Valverde becserélte Denis Suárezt, aki a 62. minutumban egalizált, majd a hajrára beállt Paulinho talált be a 84. percbe, s alakította ki a végeredményt. A Barca továbbra is százszázalékos, s hét ponttal vezet az eggyel kevesebb mérkőzést játszó Real Madrid előtt.

A Getafe-Barcelona mérkőzés összefoglalója:

A valenciai városi rangadó 1-1-es döntetlennel ért véget, a hazaiaknál az a Bardi egyenlített, aki tavaly még az Újpest játékosa volt.

2017-09-16;87
240918

Nem tud hibázni az Inter, a milánói csapat ugyanis a negyedik bajnoki mérkőzését is behúzta. A szenvedő fél ezúttal a Crotone csapata volt, amely egészen a 82. percig bírta a nyomást a gigász ellen. A kék-feketék Skriniar és Perisic találataival nyertek 2-0-ra.