Topligák

Újabb totógyilkos meccs a Realtól, a City kivégezte a Liverpoolt

• MVB80

A Real Madrid ismét értékes két pontot dobott el a bajnokságban, miután a Levante ellen 1-1-re végzett. A Manchester City-Liverpool rangadón mindent eldöntött Mané kiállítása.

La Liga

A Real a vb-selejtezők előtt a Valencia elleni 2-2-vel már lépéshátrányba került a Barcával szemben, és a Levante elleni találkozón az eltiltott Cristiano Ronaldo, valamint a Zidane által pihentetett Modric és Navas sem volt kerettag.

Így aztán a második számú kapus, Kiko Casilla kapitulált a 12. percben, amikor egy óriási bedobás után Carvajalt megzavarta, hogy Ivi nem találta el a labdát, és amíg a Real jobbhátvédje forgolódott, addig a Levante-játékosa gólt lőtt.

A félidő közepén Benzema megsérült, Bale jött a helyére, de nem ő egyenlített, hanem Lucas Vázquez, aki a kapusról kipattanót söpörte be pár lépésről. Más kérdés, hogy Sergio Ramos a felugrás előtt lökte, majd lenyomta emberét, vagyis nem biztos, hogy szabályos körülmények között született a Real gólja.

De mivel megadták, így elkönyvelhetjük, hogy Zidane csapata sorozatban 71. meccsén szerzett gólt, így már csak kettőre van attól, hogy beállítsa a Pelé-féle Santos világrekordját.

Innentől viszont hiába dolgozott ki helyzeteket a Real, minden kimaradt, ebben komoly szerepet játszott Raúl Fernández, a vendégek kapusa, aki Bale és Marcelo eszén is túljárt, a 93. percben pedig a bal kapufa segítette ki Kroos csavarásánál. Így aztán maradt az 1-1, a Realnál pedig ismét kiderült, hogy Ronaldo nélkül nem olyan egyszerű az élet.

A másik madridi nagycsapat sem zárt eredményes napot, az Atlético ugyanis csak egy pontot tudott szerezni a Valencia ellen, amely a Real után újabb favoritot fricskázott meg. Az Atléticóból nagyon hiányzott az eltiltott Griezmann, a francia csatár nélkül impotens volt a csapat támadójátéka.

A Sevilla hozta a kötelezőt az Eibar ellen, igaz, az andalúzok csak a második félidő elején törték meg a vendégeket. Utána viszont már nem volt kérdés, a vége 3-0 lett.

A napot a Barcelona zárta, amely esélyt sem adott a városi rangadón az Espanyolnak, Messi triplázott (az első gólja lesről született), és az új szerzemény, a Dortmundtól egy vagon pénzért megszerzett Dembélé gólpasszal nyitott, neki sikerült gólt rúgatni Suárezzel, aki addig mindent kihagyott.

now;87
240918

A Liverpoolnak tavaly nagyon ment az élcsapatok ellen, most azonban a Manchester City ellen az első félidő közepén hátrányba került, amikor De Bruyne remek labdájával Agüero kicselezte Mignolet-t, és az üres kapuba gurított.

Az argentin csatárnak ez volt a 124. gólja, ezzel immár ő a legeredményesebb nem európai játékos a Premier League-ben.

A meccs fordulópontja a 37. percben érkezett el, amikor az indításra rajtoló Mané fejbe rúgta Édersont, amiért piros lapot kapott. A City nyáron igazolt kapusát tíz percig ápolták, de végül le kellett cserélni, Claudio Bravo jött a helyére.

Az ápolás miatti hosszabbításban növelte előnyét a City, megint De Bruyne volt az előkészítő, és Gabriel Jesus fejezte be az akciót egy pontos fejessel.

A brazil a második felvonásban Agüero önzetlen passza után is betalált, majd a hajrában Sané duplázott, a második gólja egy gyönyörű lövés után született.

A City 1937 óta nem nyert ekkora különbséggel a Liverpool ellen.

A bajnok Chelsea sorozatban harmadik bajnokiját nyerte, ezúttal a Leicestert verte Morata és a korábbi csapatát szomorító Kanté góljával. A Rókák nem megy otthon a Chelsea ellen, amely a legutóbbi hét leicesteri túrájából hatot sikerrel zárt.

A Tottenham a vártnál simábban hozta az Everton elleni rangadót, Kane egy beadásszerű lövéssel lepte meg Pickfordot - utóbb elismerte, hogy nem így akarta, de szerencséje volt -, megszerezve ezzel 100. gólját a Spursben, majd a szünet után szállította a százegyediket is, a kettő között pedig Eriksen is eredményes volt.

A Bournemouth négy forduló után is 0 ponttal áll, miután az Arsenal összekapta magát, és a duplázó Welbeck vezérletével 3-0-val küldte haza. Welbeck tavaly 746 percet kapott a bajnokságban, és két gólig jutott, idén fele ennyi idő alatt már hármat szerzett.

Az újonc Brighton 34 év után újra győztesen hagyta el a pályát egy élvonalbeli meccs után, az áldozat a West Bromwich volt, a főhös pedig a kétgólos német Gross. A nap meglepetését a Watford okozta, amely a Southampton ellen győzött 2-0-ra, a Szentek mindössze egy kaput eltaláló lövést tudtak összehozni, azt is csak a hosszabbításban.

Az utolsó szombati meccsen kiderült, hogy nincs már hibátlan csapat a ligában, miután a MU csak 2-2-re végzett a Stoke ellen.

now;47
237903

Bundesliga

A Dortmund lett a játéknap lúzere, hiszen egy videobíró által bemondott kiállításnak köszönhetően egy órát játszhatott a Freiburg ellen, mégsem tudta feltörni a szívós hazaiak hadállását.

Meggyőző győzelmet aratott az Augsburg, amely a triplázó Finnbogason nyomta le a Kölnt, de hasonlóan nagy diadalt aratott a Leverkusen ellen fordító Mainz is, amelyre két vereség után nagyon ráfért egy siker.

A Dortmund a freiburgi bénázása ellenére is a tabella élén maradt, mivel a Hoffenheim 2-0-ra megcsapta a Bayernt. A hazaiaknál Uth duplázott, a sérült Szalai Ádám nem volt kerettag.

2017-09-09;54
239384

Mivel a Sampdoria-Roma meccset a várható rossz időjárási körülmények elhalasztották, csak egy találkozót játszottak Olaszországban.

Ezen a Juventus Szczesnyvel, Matuidivel, Douglas Costával a soraiban egy Hetemaj-öngóllal szerzett vezetést a Chievo ellen. A második félidőben beállt Dybala, és ezzel egycsapásra új lendületet kapott a bajnok, Higuaín gólja el is döntött mindent, aztán Dybala is betalált egy szóló után, így három forduló után öt gólnál jár. A 3-0-s eredménnyel a beharangozóban bedobott 1.80-as szorzóval kecsegtető tippünk is bezöldült.