Európa Liga

Kádár állhat bosszún a Vidi kiesésén

megosztom

Dinamo Kijev, Young Boys, Skenderbeu. Ezek a csapatok lettek volna a Videoton ellenfelei az Európa Liga csoportkörében.

Monacóban elkészítették az Európa Liga csoportkörének sorsolását, amelyben az UEFA Kupa/EL gólrekordere, a korábbi 106-szoros svéd válogatott Henrik Larsson, valamint a Barcelonával kétszeres BL-győztes Eric Abidal segédkezett, utóbbi a lyoni döntő nagyköveteként, hiszen játszott korábban a francia csapatban is.

Sajnos magyar csapat nem került be a 48 főtáblás klub közé, a fehérváriakat búcsúztató szerb Partizanon majd Kádár Tamás állhat bosszút a Dinamo Kijevvel.

Kádár Juhászéktól kaphat tanácsot, mire kell figyelni a Partizan ellen

A BL-ből búcsúzó magyar érdekeltségű csapatok közül Kleinheisler László gárdája, a kazah Asztana a Villarreallal, a Macabbi Tel-Avivval és a Slavia Prahával került össze, míg a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim továbbjutási esélyekkel léphet pályára, mivel a Braga, a Ludogorec és az Istanbul Basaksehir lett az ellenfele.

A G csoportba két magyar érdekeltségű csapat is bekerült, a BL-selejtezőben a Honvédot kiejtő Hapoel Beer-Seva, amelyben Korhut Mihály a balhátvéd, valamint a Lugano, amelyben a korábbi kispesti középpályás, Vécsei Bálint szerepel.

Dárdai Pál Herthája is érdekelt volt a sorsoláson, a berliniek várhatóan a Bilbaóval küzdenek majd a csoportelsőségért.

A nagycsapatok közül a Milan Bécsbe és Rijekába is ellátogat, aminek a piros-feketék magyarországi drukkerei örülhetnek, az Arsenal pedig az általunk is jól ismert BATE mellett a Kölnt és Crvena zvezdát kapta.

A legkeményebb négyesnek az E tűnik, ahol az Everton, a Lyon és az Atalanta vív majd öldöklő harcot, az Apollon Limasszol pedig örülhet, hogy lesz három telt házas hazai meccse.

A sorsolás után első ízben választották meg az EL-idény legjobb játékosát, aki Paul Pogba lett, a francia klasszis a MU-val megnyerte a trófeát májusban, és az Ajax elleni döntőn gólt is szerzett.

-n egyelőre nincsenek oddsok az EL-győztessel kapcsolatban, de a külföldi oldalakon a Milant és az Arsenalt tartják a két legnagyobb esélyesnek. 

A csoport:
Villarreal (spanyol)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Asztana (kazah)
Slavia Praha (cseh)

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)
Young Boys (svájci)
Partizan (szerb)
Skenderbeu (albán)

C csoport:
Braga (portugál)
Ludogorec (bolgár)
Hoffenheim (német)
Istanbul Basaksehir (török)

D csoport:
Milan (olasz)
Austria Wien (osztrák)
Rijeka (horvát)
AEK Athén (görög)

E csoport:
Olympique Lyon (francia)
Everton (angol)
Atalanta (olasz)
Apollon Limasszol (ciprusi)

F csoport:
Köbenhavn (dán)
Lokomotiv Moszkva (orosz)
Sheriff Tiraspol (moldáv)
Zlin (cseh)

G csoport:
Viktoria Plzen (cseh)
FCSB (román)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Lugano (svájci)

H csoport:
Arsenal (angol)
BATE Boriszov (fehérorosz)
1. FC Köln (német)
Crvena Zvezda (szerb)

I csoport:
Salzburg (osztrák)
Olympique Marseille (francia)
Vitória Guimaraes (portugál)
Konyaspor (török)

J csoport:
Athletic Bilbao (spanyol)
Hertha BSC (német)
Zorja Luhanszk (ukrán)
Östersunds (svéd)

K csoport:
Lazio (olasz)
Nice (francia)
Zulte Waregem (belga)
Vitesse (holland)

L csoport:
Zenit (orosz)
Real Sociedad (spanyol)
Rosenborg (norvég)
Vardar (macedón)

megosztom