Eldőlt, ki vezeti a BL-döntőt

Felix Brych vezeti a június 3-ai, cardiffi Bajnokok Ligája-finálét a Juventus és a Real Madrid között.

Az UEFA péntek délután kijelölte az idei Bajnokok Ligája-döntő játékvezetőjét. A választás végül a német Felix Brychre esett, aki a 2014-es Európa Liga-finálét követően kapott ismét nagy mérkőzést. Brych segítője Mark Borsch és Stefan Lupp lesznek, míg a negyedik játékvezető a szerb Milorad Mazics lesz.

A civilben jogászként tevékenykedő sporiról inkább a Real Madridnak lehetnek szép emlékei, hiszen a spanyolok hat meccsen még veretlenek Brychhel, míg a Juventus 2015-ben a német sporttárs játékvezetése mellett kapott ki 1-0-ra a Vicente Calderónban. Szintén a 41 éves játékvezető dirigált a Porto-Juventus (0-2) nyolcaddöntőn, ahol Alex Tellest már a 27. percben zuhanyozni küldte.

A döntőre június 3-án, Cardiffban kerül sor. A szorzók alapján egyelőre a Real Madrid a finálé esélyese.

[2490505] 2017-06-03 20:45:00 Juventus - Real Madridx;