NB II

A Puskás Akadémia telel az élen

Címkék:

Rangadót nyert a Felcsút, s mivel közvetlen riválisai botlottak, így az élről várja a tavaszi folytatást a Puskás.

A Soroksár legyőzésével az élen telel a Puskás. - Fotó: pfla.hu

A kora délután kezdődött mérkőzések közül kiemelkedett a szegedi városi rangadó, amelyet végül simán nyert a 2011 3-1 arányban. A Békéscsaba parádés második félidei teljesítményének - Urbin Péter a szünetben beállva mesterhármast (!) szerzett - köszönhetően megfordította hazai pályán a Cegléd elleni meccsét, így a roppant gyenge szezonkezdést követően a lila-fehérek előkelő helyen telelnek. A Cigánd felállt a padlóról, s a múlt heti hétgólos vereséget követően újonc derbit nyert meg otthoni környezetében a Dorog ellen. A Vác a Siófokot múlta felül Balajti Ádám tizenegyesből szerzett góljával, míg a Kisvárda folytatta vesszőfutását, a szabolcsi gárda ezúttal a kiesés ellen menekülő Budaörstől kapott ki hazai pályán - aki pedig ezt eltalálta a pénze 6.70-szeresét (!) kapta vissza a    -tól.

A TV-s meccsen, vagyis a forduló rangadóján a Puskás Akadémia a Soroksár együttesét fogadta, s a felcsúti együttes Sándor György és Lencse László góljainak köszönhetően 2-0 arányban legyűrte a fővárosi alakulatot. A három órakor kezdődött meccsek közül a Szolnok a Kozármisleny otthonában tudott nyerni, a Zalaegerszeg pedig meglepetésre hazai pályán kapott ki 3-0-ra (!) az újonc Mosonmagyaróvár gárdájától - a vendégek sikerére közel háromszoros szorzón lehetett fogadni a   -n -. A Balmazújváros a Sopronnal, míg a Nyíregyháza a Csákvárral nem bírt, ami azt jelenti, hogy a Puskás Akadémia telel az élen, a Soroksár szintén feljutó helyen várja a tavaszi folytatást, míg a Cigánd, a Cegléd és a SZEOL kieső pozícióban búcsúzik a 2016-os évtől.