Barcelona

Messi újabb mérföldkőhöz érkezett - videó

• ivan

A Barcelona vasárnap este 2-1-re legyőzte a Sevillát, Lionel Messi 500. gólját szerezte a katalánok színeiben.

Hiába szerezte meg a 15. percben a vezetést a hazai pályán játszó Sevilla, a Barcelona Lionel Messi vezetésével megszerezte a három pontot a spanyol bajnokság vasárnap esti rangadóján. Az argentin klasszis a 43. percben előbb egalizált, majd a fordulás után a 61. minutumban mesterien szolgálta ki Luis Suárezt.

A Barcelona két támadója továbbra is kéz a kézben vezeti a La Liga mesterlövészeinek listáját, mind a két dél-amerikai 8-8 gólnál jár. A Bolha számára a vasárnapi találat egy újabb mérföldkövet is jelentett, hiszen az volt barcelonás karrierjének 500. gólja. Ezek közül 469 hivatalos tétmeccsen esett, míg 31 találat felkészülési és barátságos mérkőzéseken született.

Győzelmével a Barcelona tapad a listavezető Real Madridra, amely az újonc Leganest intézte el hazai pályán. A két gigász kötött mindössze két pont a különbség, a válogatott szünet után pedig folytatódhat a versenyfutás. Akkor a Real Madrid a városi rivális Atlético ellen lép majd pályára, míg a Barca a Malagát fogadja.

[2300614] 2016-11-06 20:45:00 Sevilla - Barcelonax;