Spanyol foci

Messi nélkül megizzadhat a Barca

• ivan

A spanyol bajnokság 6. fordulójában a Barcelona a Sporting Gijón vendége lesz. A Gijón mind a két hazai meccsét nyerte idáig, így a Messi nélkül felálló Barcelonára izzasztó 90 perc várhat.

Amellett, hogy a Barcelona nagy lehetőséget szalasztott el azzal, hogy "csak" döntetlent játszott hazai pályán az Atlético Madriddal szemben, néhány hétre elvesztette legnagyobb sztárját is. Lionel Messire ágyéksérülése miatt előreláthatólag három hét kényszerpihenő vár, így a katalánoknak az argentin szupersztár nélkül kell helytállniuk.

Ami egyáltalán nem lesz könnyű. Bár a Sporting nyilvánvalóan szerényebb kerettel bír a címvédőnél, hazai környezetben rendkívül szívós ellenfél, amely képes a meglepetésekre. A hazaiakat ráadásul az az Abelardo irányítja, aki 1994 és 2002 között a Barcelona játékosa volt, így pontosan tudja, milyen a Barcelona műküdése belülről.

[2300571] 2016-09-24 16:15:00 Gijon - Barcelonax

Messi sérülése ide vagy oda, azért egyértelmű, hogy a Barca a favorit. A Gijón számára pocsékul sikerült az elmúlt hét, hiszen a Vicente Calderónban beleszaladt egy ötösbe, majd Vigóban is kikapott a Celtától. A szombati meccs kulcsa az lehet, hogy meddig bírja ki kapott gól nélkül a Sporting a meccset, mert ha sikerül megúszni az első 20-25 percet, akkor bizony érdekes meccs alakulahat ki.