Riói olimpia

Ennyi számban favoritok a magyar versenyzők

megosztom

A bukik három sportág hét versenyszámában tartják a legesélyesebbnek a magyarokat.

Az olimpia közeledtével gyakorlatilag már minden sportág minden számára lehet fogadni a különböző bukmékereknél. Mint azt korábban megírtuk, a magyar csapat a bukik szerint 6-7 aranyat nyerhet Rióban, a    -nál például 6,5-es határral lehet fogadni erre az opcióra. De vajon melyek azok a számok, ahol valóban esélyünk lehet?

Ezekben a számokban favoritok a magyarok
Női kenu négyes 500m 2.310
Női kenu kettes 500m 1.847
Férfi kenu kettes 200m 3.510
Cseh László 200m pillangó 2.250
Hosszú Katinka 200m vegyes 1.200
Hosszú Katinka 400m vegyes 1.250
Férfi öttusa Marosi Ádám (James Cooke) 4.230

Nem kell különösebben csodálkoznunk azon, hogy valóban hét olyan szám van, ahol a magyar csapatot hozták ki a legesélyesebbnek. Ebből három úszás, három kajak-kenu és egy öttusa van. A legvalószínűbb magyar aranyérem Hosszú Katinkához fűződik, aki 200 és 400 méter vegyesen is biztos aranyérmesnek mondható. A legkevésbé favorit pedig az öttusázó Marosi Ádám, akinek 4.23-szoros szorzója megegyezik a brit James Cooke-éval.

Külön érdekesség, hogy a Londonban győztes Szilágyi Áronra több, mint 6-szoros pénzért fogadhatunk, míg a küzdősportolóinkat, mint az ezüstérmes Ungvári Miklós vagy a bronzérmes Csernoviczki Éva, meg sem említik a lehetséges nyertesek között.

Sportág Versenyzők
Asztalitenisz (3) Lovas Petra, Póta Georgina, Pattantyús Ádám
Atlétika (19) Baji Balázs (110m gát – 13.44), Helebrand Máté (20 km gyaloglás – 1:22.38), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés – 67.36), Pars Krisztián (kalapácsvetés – 79.23), Srp Miklós (50 km gyaloglás – 4:01.44), Papp Krisztina (maraton – 2:36.59), Madarász Viktória (20 km gyaloglás – 1:30.47), Krizsán Xénia (hétpróba – 6322), Szabó Barbara (magasugrás – 1.94), Márton Anita (súlylökés – 18.94 méter), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba – 6389), Csere Gáspár (maraton – 2:16.30), Szabó Tünde (maraton – 2:41.09), Józsa Gábor (maraton – 2:16.53), Rácz Sándor (50 km gyaloglás – 4:05.03), Venyercsán Bence (50 km gyaloglás – 4:02.35), Kovács Barbara (20 km gyaloglás – 1:35.10), Erdélyi Zsófia (maraton – 2:35.34), Récsei Rita (20 km gyaloglás – 1:35.33)
Birkózás (8) Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Veréb István (szabadfogás, 86 kg), Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg), Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg), Sastin Marianna (női 63 kg), Németh Zsanett (női 75 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)
Evezés (3) Pétervári-Molnár Bendegúz (normálsúlyú egypárevezős), Juhász Adrián, Simon Béla (kormányosnélküli kettes)
Judo (8) Csernoviczki Éva (-48 kg), Karakas Hedvig (-57 kg), Joó Abigél (-78 kg), Ungvári Miklós (-75 kg), Csoknyai László (-81 kg), Tóth Krisztián (-90 kg), Cirjenics Miklós (-100 kg), Bor Barna (+100 kg
Kajak-Kenu (15) K–1 200 m (Horváth Bence), K–2 200 m (Horváth Bence, Szomolányi Máté), K–4 1000 m (Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila és Somorácz Tamás ), K–1 1000 m (Kopasz Bálint), K–2 1000 m (Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin), C–1 200 m (Hajdu Jonatán), C–1 1000 m (Vasbányai Henrik), C–2 1000 m (Vasbányai Henrik, Mike Róbert), NK–1 200 m (Douchev-Janics Natasa), NK–1 500 m (Kozák Danuta), NK–2 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta), NK–4 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Csipes Tamara)
Kerékpársport, mountain bike (1) Parti András
Műugrás (1) Kormos Villő (10 méteres toronyugrás)
Ökölvívás (2) Harcsa Zoltán (75 kg), Bacskai Balázs (69 kg)
Öttusa (4) Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Demeter Bence, Marosi Ádám
Sportlövészet (8) Tobai-Sike Renáta (pisztoly), Sidi Péter (puska), Péni István (puska), Szabián Norbert (puska), Csonka Zsófia (pisztoly), Miskolczi Julianna (puska), Tátrai Miklós (pisztoly), Egri Viktória (pisztoly)
Súlyemelés (1) Nagy Péter (+105 kg)
Szörf (2) Gádorfalvi Áron és Cholnoky Sára (RS:X)
Tenisz (2) Babos Tímea, Jani Réka-Luca
Tollaslabda (1) Sárosi Laura
Torna (2) Hidvégi Vid, Kovács Zsófia
Triatlon (4) ifj. Faldum Gábor, Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Vanek Margit
Úszás (35 - köztük 2 nyíltvízi) Takács Krisztián (50 m gyors – 21.89), Kozma Dominik (100m gyors - 48.89, 200 m gyors – 1:47.38), Bohus Richárd (100 m gyors – 48.92), Bernek Péter (200 m gyors – 1:47.43; 400 m gyors – 3:46.29), Kis Gergő (400 m gyors – 3:49.43), Gyurta Gergely (1500 m gyors – 14:54.55; 400 m vegyes – 4:14.79), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors – 15:11.34), Balog Gábor (100 m hát - 54.06), Telegdy Ádám (200 m hát – 1:57.55), Földházi Dávid (200 m hát – 1:57.69), Gyurta Dániel (100 m mell – 1:00.42; 200 m mell – 2:08.10), Cseh László (100 m pillangó – 50.86; 200 m pillangó – 1:52.91), Pulai Bence (100m pillangó - 52.03), Kenderesi Tamás (200 m pillangó – 1:54.79), Verrasztó Dávid (200 m vegyes – 1:59.59; 400 m vegyes – 4:09.90), Molnár Flóra (50m gyors - 24.95), Késely Ajna (200 m gyors - 1:58.06, 400 m gyors – 4:07.90), Kapás Boglárka (400 m gyors – 4:03.47; 800 m gyors – 8:21.40), Verrasztó Evelyn (200 m gyors: 1:58.16), György Réka (200 m hát - 2:09.64), Sebestyén Dalma (200 m mell – 2:26.47), Sztankovics Anna (200m mell - 2:26.60), Szilágyi Liliána (100 m pillangó – 57.54; 200 m pillangó – 2:07.05), Jakabos Zsuzsanna (200 m vegyes – 2:10.82; 400 m vegyes – 4:37.38), férfi 4x100 m (Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Bence, Reményi Ármin), 4x200 m gyorsváltó (Grátz Benjámin, Holló Balázs, Márton Richárd, Szabó Norbert). Hosszú Katinka versenyszámait késöbb nevezik meg, a férfi 4x100 m vegyesváltó és a női 4x200 m gyorsváltó összetételét a helyszínen jelölik ki. Risztov Éva 800 m gyorson (8:33.30) és 10 km nyíltvízi úszásban is rajthoz áll, utóbbi versenyszámban a férfiakat Papp Márk képviseli
Vitorlázás (3) Berecz Zsombor (Finndingi), Vadnai Benjámin (Laser Standard) és Érdi Mária (Laser Radial)
Vívás (9+1) férfi párbajtőr-válogatott (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András; Somfay Péter tartalékként vesz részt), Knapek Edina és Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr), Márton Anna (kard), Szilágyi Áron, Decsi Tamás (kard)
Vízilabda, női válogatott (13) Gangl Edina, Czigány Dóra, Antal Dóra, Kisteleki Hanna Anna, Szűcs Gabriella, Takács Orsolya, Illés Anna Krisztina, Keszthelyi Rita, Tóth Ildikó, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Garda Krisztina, Kasó Orsolya
Vízilabda, férfiválogatott (13) Nagy Viktor, Decker Attila, Szivós Márton, Hosnyánszky Norbert, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Zalánki Gergő, Decker Ádám, Kis Gábor, Vámos Márton, Varga Dénes, Varga Dániel, Manhercz Krisztián

 

megosztom