Indian Wells-i tenisztorna

Djokovics és Federer is gyorsan elintézte az ellenfelét

• hatharom.com

Összefoglaltuk az Indian Wells-i tenisztorna férfi elődöntőinek történéseit.

Szombaton a férfiaké volt a főszerep Indian Wellsben, a két elődöntős ütközetre került sor. Elsőként az idei Australian Open döntőjének két résztvevője, a világelső Novak Djokovics és a negyedik Andy Murray mérte össze tudását. A wimbledoni bajnok skótnak nem sikerült visszavágnia a melbourne-i vereségért, sőt még csak szorossá sem tudta tenni a meccset. Rengeteg hibával játszott, a szerb riválisa viszont végig egy erős közepes teljesítményt hozott, ami bőven elegendőnek bizonyult. Djokovics 6-2, 6-3 arányban győzött, és sorozatban hatodik meccsét nyerte Murray ellen.

A másik elődöntő, a négyszeres bajnok Roger Federer és a hatodik kiemelt Milos Raonic összecsapása valamivel izgalmasabb csatát hozott. 5-5-ig fej-fej mellett haladtak, a kanadai fogadóként nem sok vizet zavart, a svájcinak 2-3-nál volt egy bréklabdája, de Raonic ászértékű adogatással hárította. Hasonló volt a helyzet a 11. gémben is, viszont akkor egyenlő állás után újabb bréklehetőséghez jutott Federer, és ezt már sikerült kihasználnia, a szett kiszerválása pedig nem okozott számára problémát. A helvét zseni a lehető legjobban indította a második felvonást, ugyanis remek fogadójátékkal, rögtön elvette Raonic szervagémjét. Federer ezt az előnyt végigvitte a játszmában, így 88 perc játék után, 7-5, 6-4-es győzelmet aratott.

Tenisz-tippekért látogass el a Protipp-rendszerünkbe!