Megőrizte előnyét a Chelsea, csúnyán kiütötték a Bayernt

Spanyolországban nyerni tudtak a nagyok, a Bundesligában azonban nem várt meglepetés történt az élen.

Mourinhóék csak döntetlenre voltak képesek a City ellen.

Döntetlen a szuperrangadón

Sikeresen visszavágott a Manchester United a Leicesternek az őszi, 5-3-as vereségért. A Vörös Ördögök már a mérkőzés elejétől a kapujuk elé szegezték a Rókákat, de az első gólra közel fél órát várni kellett, ekkor Daley Blind passzát vágta be kapásból a jobb sarokba Robin van Persie. Ezt követően beindult a hazai henger, előbb Radamel Falcao lőtt közelről a hálóba, majd Wes Morgan fejelt öngólt, így 3-0-s manchesteri vezetéssel vonultak szünetre a felek. A második félidőben visszább vett a tempóból Louis van Gaal alakulata, míg a vendégek nem tudtak mit kezdeni ezzel a szituációval. A szépítés azért csak összejött a Leicesternek, Marcin Wasilewski fejelt gólt a 80. percben. Összességében nagyon simán nyert a United, így aki velünk tartott, az a pénze 1.34-szeresét kapta vissza a mérkőzést követően.

A Manchester United-Leicester mérkőzés összefoglalója:

A Liverpool-West Ham találkozó első félideje nem hozott sok izgalmat, viszont a második játékrészre felpörögtek az események. Philippe Coutinho kiugratását Raheem Sterling váltotta gólra az 51. percben, majd a hosszú idő után visszatérő Daniel Sturridge is betalált a 80. percben, a gólpasszt szintén Coutinho adta. A nem túl eseménydús találkozón végül is megérdemelten tartotta otthon a három pontot Brendan Rodgers együttese. A kétgólos hazai siker 2.60-szoros pénzt ért.

A Liverpool-West Ham mérkőzés összefoglalója:

Nem dőlt el a Premier League szombaton, sőt minden maradt a régiben, hiszen a Chelsea és a Manchester City nem jutott dűlőre a Stamford Bridge-en. Alighanem az utóbbi idők egyik leggyengébb rangadóját láttuk az angol bajnokságból, az első félórából mindössze Sergio Agüero erőtlen lövését jegyezhettük fel. A Chelsea a 41. percben jutott el először a vendégek kapujáig, s rögtön gólt is szerzett, Eden Hazard kapásból középre tett labdáját Loic Rémy pofozta be öt lépésről a hálóba. Nem sokáig vezettek a hazaiak, Thibaut Courtois hibáját kihasználva David Silva szerzett szemfüles gólt Agüero lövését követően a 45. minutumban. A második félidő teljes unalomba fulladt, igazán komoly lehetőséget egyik fél sem tudott kialakítani, így 1-1-gyel zárult a bajnok és a trónkövetelő csatája. Aki megjátszotta Protippünket, az +7,56 egységre tehetett szert.

A Chelsea-Manchester City mérkőzés összefoglalója:

Az Arsenal kivégezte az Aston Villát, Arséne Wengerék 5-0-ra győzték le a birminghamieket. Pedig a szokásoknak megfelelően a hazaiknál egy rakás hiányzó volt, mégis a 8. percben már vezettek az Ágyúsok, Mesut Özil passzát Olivier Giroud váltotta gólra. A félidő hátralévő részében itt és ott is volt egy-egy lehetőség, ám ezek kihasználatlanul maradtak. A második félidő elején eldöntötte a találkozót az Arsenal, ezúttal Giroud passzolt Özilnek, aki nem hibázott. Nem sokkal később Theo Walcott is betalált, majd Santi Cazorla értékesített egy büntetőt, az utolsó percben pedig Héctor Bellerín lőtt furfangos gólt. Érdemes megjegyezni, hogy az Aston Villa már több mint 612 perce nem talált be a Premier League-ben, így nem meglepő, hogy a legalább ötgólos hazai sikerre mindössze 12-szeres pénzt kínáltak a bukmékerek.

Az Arsenal-Aston Villa mérkőzés összefoglalója:

A Newcastle simán, 3-0-ra nyert a Hull otthonában, aki legalább háromgólos vendégsikerre fogadott, az a pénze 17-szeresét kapta vissza. A Tottenham is ugyanekkora különbségű győzelmet aratott BIrminghamben, ami szintén a meglepetés kategóriába tartozott, legalábbis a bukik szerint, akik 13,50-szeres pénzt fizettek vissza a fogadóknak a Spurs kiütéses győzelme után.

Hosszú idő után nyert az Everton, a liverpooliak Londonban arattak sikert, aki a Stolverkosokra fogadott, az 3.10-szeres oddsszal lett gazdagabb. A Stoke a QPR-t, míg a Sunderland a Burnleyt győzte le két találattal, a Fazekasok ilyen különbségű sikerére 3.20-szoros, míg a Fekete Macskákéra 4.75-szörös szorzón lehetett fogadásokat kötni. A Southampton hatalmas meglepetésre hazai pályán kapott ki a tartalékos Swansea-tól, a walesiek diadalára a feltett tét 6.25-szörösét fizették ki a fogadóirodák.

2015-01-31;47
163919

Guardioláék hatalmas pofonba néztek be az első tavaszi fordulóban.

Bundesliga
Kezdésként óriásit égett a Bayern München

Hatalmas meglepetéssel vette kezdetét a Bundesliga tavaszi szezonja, hisz a Wolfsburg alaposan elverte a Bayern Münchent. A pénteki találkozón már a negyedik percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, Bas Dost lőtt 12 méterről lőtt a bal alsóba. A folytatásban is a Farkasok domináltak, második góljukra viszont az első félidő hosszabbításáig kellett várni, ekkor ismét Dost bikázott a hálóba, ám ezúttal 16 méterről. A második játékrész pazar 45 percet hozott, az 53. minutumban a Wolfsburg újra mattolta a Bayernt, Kevin De Bruyne nyargalt végig a pályán a saját térfeléről indulva, három védő eredt a nyomába, de egy sem tudta utolérni, s végül 15 lépésről kilőtte a jobb alsót. Két perccel később elkezdtek éledezni a bajor remények, Julian Bernat lőtt be egy lecsorgó labdát Naldo szerencsétlenkedése után. Ám ahelyett, hogy Pep Guardioláék visszakapaszkodtak volna, a hazaiak végleg eldöntötték a találkozót, a 73. percben ismét De Bruyne futotta le a védőket, s védhetetlenül lőtt a léc alá. A Bayern 21 találkozót követően elveszítette bajnoki veretlenségét, és a Wolfsburg elleni meccsen annyi gólt kapott, mint a teljes őszi Bundesliga-szezonban. A legalább háromgólos hazai győzelemre a bukmékerek 56-szoros (!) pénzt fizettek ki, aki ezt megfogta, annak elég pazarul zárult a január.

A Wolfsburg-Bayern München mérkőzés góljai:

Nem bírt egymással a Leverkusen és a Dortmund, a felek összecsapása gólnélküli döntetlennel ért véget, így a Borussia maradt az utolsó helyen. Nagy iramban kezdődött a találkozó, ugyanakkor a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. A 39. percben nagyon közel járt a gólszerzéshez a Leverkusen, Gonzaló Castro 12 méterről leadott lövése túljutott Roman Weidenfelleren, de a gólvonalról Mats Hummels vágta ki a labdát. A második játékrészben ismét a kőkemény küzdelem dominált, azonban rengeteg hibával játszottak a felek, így komolyabb helyzetek nem alakultak ki. Egészen a 76. percig, amikor ismét Castro előtt adódott lehetőség, de ajtó-ablak helyzetben fölé emelt. A Gyógyszergyáriak közelebb álltak a sikerhez, de végül is az iksz igazságosnak mondható. A gólnélküli remire 12-szeres szorzón lehetett fogadni.

A Leverkusen-Dortmund mérkőzés összefoglalója:

Stieber Zoltánnal a fedélzeten kapott ki a Hamburg együttese a Kölntől. A magyar válogatott csereként szállt be a HSV-be 0-0-s állásnál, de nem tudta megakadályozni, hogy együttese 2-0-ra kikapjon a Kecskésektől. A vendégek legalább kétgólos sikerére a bukik hétszeres pénzt fizettek ki a mérkőzést követően. A másik magyar válogatott játékos, Szalai Ádám sem járt jobban, csapata a Hoffenheim 3-1-re kapott ki Augsburgban. Szalai a szokásoknak megfelelően a kispadon kezdett, csereként 30 perc jutott neki, s első megmozdulása azonnali sárga lapot ért. Az augsburgiak ilyen különbségű sikerére 4.70-szeres tétet fizettek vissza a bukik.

A Schalke hazai pályán egy góllal jobbnak bizonyult a Hoffenheimnél, a Királykékekre 2.05-szörös szorzón lehetett fogadásokat kötni a találkozó előtt. A Mönchengladbach Stuttgartban nyert 1-0-ra, így megtartotta harmadik helyét, a Borussia sikere 2.59-szeres pénzt ért a fogadóknak. A Mainz öt góllal bizonyult jobbnak mint a Paderborn, a piros-fehérek magabiztos győzelmére 18-szoros szorzót kínáltak a bukmékerek. A Freiburg és a Frankfurt összehozta a tutit, a félidőben még a vendégek vezettek, majd a második félidőben beindult a hazai henger, s végül 4-1-re nyertek a freiburgiak. A félidő vendég, végeredmény hazai típusú fogadásra 29-szeres szorzón lehetett fogadni. A Werder Bremen két góllal bizonyult jobbnak a Herthánál, a Muzsikusok hendikepes sikerére a feltett tét 4.40-szeresét fizették vissza a bukmékerek.

2015-01-30;54
2015-01-31;54
2015-02-01;54
164136

Ismét nagyot botlott a Roma

Sokadszorra esett ugyanabba a csapdába a gyenge formában lévő AS Roma. Az első félidőben nem koncentrálnak eléggé, óvatosan kezdik a találkozót, ez pedig rendre megbosszulja magát. Ezúttal az Empoli ellen került hátrányba a félidőre Rudi Garcia együttese, pedig a kiesés elől menekülő kék-fehérek ellen égető szüksége lett volna a három pontra a Farkasoknak.

A harcos és lapoktól sem mentes találkozón a hazaiak igen feszülten játszottak, és hiába szerezték meg az egyenlítő gólt viszonylag hamar, a győzelem elmaradt. Ezzel ismét értékes két pontot vesztegettek el a rómaiak, ez pedig még akkor sem fér bele, ha a Juventus nem tudta kihasználni a lehetőséget. Heti lutri rovatunkban bátorkodtunk szoros meccset várni, jóslatunk pedig 1.57-szeres pénzt fizetett az   -en.

A kevés helyzettel tarkított fekete-fehér derbin a Juventus látszólag egyáltalán nem kezelte katasztrófaként a lehetőséget, hogy csak egy ponttal távoznak Udinéből. A mérkőzésen alig-alig tudtak nagy fölényt kialakítani a nem túl jó szezont futó Udinesével szemben, de alighanem így is aláírták volna, hogy ebben a fordulóban ugyanannyi pontot szereznek, mint a könnyebb mérkőzést játszó Roma. A Juve és a Roma között így maradt a hétpontos különbség. A 0-0 igen jól fizetett, pénzünk tízszeresét kaphattuk vissza a   -nél fogadva.

Hazai pályán tudott nyerni az újfent gyenge teljesítményt nyújtó AC Milan a hatalmas bajban lévő Parma ellen. A gólgazdag találkozón jól éreztük, hogy mindkét kapust mattolják, ez pedig igen szép, 2.05-szörös pénzt fizetett a   -en. Nem volt ilyen szerencséje ugyanakkor a másik milánói csapatnak, a Sassuolo vendégeként ugyanis Roberto Mancini tanítványai vereséget szenvedtek. A zöld-feketék hazai sikerére 3.20-szoros szorzót kínált a    .

Élesedik a harc, már ami a bronzérmet illeti. A Lazio Cesenában botlott, a Napoli viszont nyerni tudott Veronában, ami pedig 1.48-szoros pénzt fizetett a   -nél.

Jövő héten Juventus-Milan rangadót rendeznek, ami valójában csak a nevében rangadó, ezt jól jelzi, hogy a fogadóirodák által kínált legmagasabb szorzó a hazaiak győzelmére mindössze 1.35.

2015-01-31;55
2015-02-01;55
165993

La Liga
Fordítottak a nagyok, jöhet a fővárosi derbi

Cristiano Ronaldo nélkül kellett revansot vennie őszi vereségéért a Real Madridnak. A baszk Real Sociedad ellen úgy tűnt, meg is gyűlik a baja ismét a királyiaknak, hiszen mindössze 37 másodperc után már vezetett is David Moyes csapata, amely idén már megverte mindhárom gigászt.

Az öröm rövid életű volt az eddig idegenben nyeretlen Sociedadnál, hiszen James Rodríguez hamar egalizált, a félidőben pedig már a fővárosiaknál volt az előny Sergio Ramosnak köszönhetően. A fordulást követően már csak Karim Benzema talált a kapuba, igaz, ő kétszer is, így a gólgazdag Real-siker 1.875-szörös pénzt hozott a konyhára a   -nél fogadók számára. A Real hét közben a Sevillát fogadja hazai pályán, amellyel bepótolják elmaradt mérkőzésüket, és négy pontra növelhetik előnyüket a legfőbb riválisuk előtt.

Kicsit jobban meggyűlt a baja a Barcelonának a jó formában lévő Villarreal ellen. A sárga tengeralattjáró kétszer is vezetést tudott szerezni, ám hiábavaló volt Vietto 51. percben esett gólja, a katalánok négy percre rá már 3-2-re mentek. A fordulatos, izgalmas találkozón azért hozni tudta a kötelezőt Luis Enrique gárdája, heti tuti rovatunkban pedig ezt a sikert 1.22-szeres szorzóval ajánlottuk a   -nél.

Sárdagonyázás helyett nagyon sima győzelmet aratott az Atlético Madrid az Eibar vendégeként. Simeone csapatában ezúttal is Griezmann és Mandzukic szállították a gólokat, így kellemes szájízzel készülhetnek a hétvégi Real Madrid elleni városi csúcsderbire.