Másodszor is kiesett a Celtic, főtáblás a BATE és a Porto

A szlovén Maribor idegenben legyőzte a skót Celticet, így főtáblára jutott a Bajnokok Ligájában.

A Celtic-Maribor párharc visszavágója előtt a skótok álltak valamivel jobban, hiszen 1-1 volt az első meccs eredménye, azaz idegenben gólt tudtak szerezni. Ennek ellenére próbálkoztak hazai pályán is, az első félidőben még sanszuk is volt, a szlovénok az első percekben például nem sokkal úsztak meg egy öngólt.

Főtáblán a Maribor

A szünet után azonban ők vették át az irányítást, a hajrához közeledve pedig egyre több helyzetük volt. Aztán a 75. percben egy bal oldali beadás után nem tudtak felszabadítani a hazaiak, a szerencsével elé kerülő labdára pedig Tavares csapott le, és a hálóba emelt. 0-1

Erre Ambrose fejesével válaszolhatott volna a Celtic, de a labda mellément, a Maribor pedig magabiztosan megtartotta az előnyét a hajrában. A szlovén csapat így a Bajnokok Ligája főtáblájára jutott, az egyszer már kiesett, a Legia Warszawa adminisztrációs hibája miatt mégis idáig jutott skót együttes pedig az Európa Ligában folytathatja.

[1801428] 2014-08-26 20:45:00 Celtic - Mariborx;

A Zenit előnyből várta a Standard Liége elleni visszavágót, és ezt az előnyt a visszavágó 30. percében Rondón révén növelni is tudta. 1-0

Fajzjulin ugyan még a szünet előtt kiállíttatta magát, de az orosz együttes így is minimum egyenrangú ellenfele volt belga vendégének. Sőt, egy véleményes tizenegyesből Hulk betalált (2-0), majd egy komoly védelmi hiba után a második gólját is megszerezte, így a Zenit 3-0-ra nyert, és továbbjutott.

[1801440] 2014-08-26 18:00:00 Zenit Szentpétervár - Standard Liegex;

A korábban a Debrecent búcsúztató BATE a Celtichez hasonlóan az idegenben szerzett gól előnyére építhetett, azonban még az első félidőben vezetést szerzett a Slovan Bratislava ellen, majd a hajrában két újabb találattal összességében magabiztos győzelmet harcolt ki. 3-0

Még fölényesebb sikert aratott a ciprusi APOEL, amely 4-0-ra verte hazai pályán a dán Aalborgot, így összesítésben 5-1-gyel került a főtáblára.

Szintén ott lesz a legjobb 32 között a Porto, amely idegenbeli 1-0-s sikere után Brahimi és Jackson Martínez góljaival 2-0-ra győzött otthon a Lille ellen.

[1801444] 2014-08-26 20:45:00 FC Porto - Lillex;[1801436] 2014-08-26 20:45:00 BATE Borisov - Slovan Bratislavax;[1801432] 2014-08-26 20:45:00 APOEL Nicosia - AaBx;