Topligák

Szűken nyert a Bayern, ismét botlott a PSG

Győzelemmel kezdte a német labdarúgó-bajnokságot a címvédő Bayern München, míg a Paris Saint-Germain ismét botlott.

Lewandowskinak nem sikerült gólt szereznie első bajnoki meccsén a Bayernben - fotó: AFP

A Bayern München sokáig nem talált fogást odahaza a Wolfsburgon a Bundesliga első fordulójának nyitómeccsén. A 37. percben szerzett előnyt a bajor csapat, Robben bal oldali centerezését Thomas Müller a kapuba vágta. A szünet után két perccel Robben növelte az előnyt, de az 52. percben Olic bombagóllal ismét egy gólra faragta a különbséget. Ezt követően a Wolfsburg egyenlíthetett volna, Malanda például kihagyta az év helyzetét, egy méterről az üres kapu mellé trafált. A Bayern szűken, 2-1-re nyert.

bundesliga-2014-2015

Második idegenbeli fellépésén sem tudott nyerni a címvédő Paris Saint-Germain a francia élvonalban. A PSG az Evian otthonában lépett fel, és Cabaye kiállítása miatt a 63. perctől tíz emberrel játszott. A hazai alakulat nem tudott élni az emberelőnnyel, habár ezzel együtt sem búsulhat, hiszen két vereség után legalább pontot szerzett, 0-0 lett a vége. A párizsi gárda viszont a Reims után az Evian stadionjában sem tudott nyerni, három kör után öt ponttal áll.