NB II

A Balaton partján ütötte ki a Vasas a Siófokot

Nem tudta felvenni a verseny Horváth Károly együttese a Vasassal, amely az első félidő derekára komoly előnyt szerzett. Remili mesterhármassal vétette magát észre.

Remili (középen) három góllal vezette győzelemre a Vasast - Fotó: vasassc.hu

Az NB II második fordulójának nyitómérkőzésén Siófokra látogatott a Vasas, és nem kellett sok idő hozzá, hogy egyértelművé tegyék, melyik a jobb csapat. Alig telt el az első félidő fele, amikor 0-3 állt az eredményjelzőn, és a különbség nem csak számszerűen, de a pályán is erősen észlelhető volt a két csapat között. Persze a hazaiak is próbálkoztak becsülettel, de gólra csak azután futotta erejükből, amikor a Vasas a hármashoz még hozzátett kettőt. A piros-kékek legjobb játékosának a mesterhármast szerző Remili bizonyult, rajta kívül Ferenczi és Zsombor talált be, míg siófoki részről egy szép támadás révén Horváth szépített.

Szanyó Károly csapata kiválóan kezdte a szezont, hiszen azután, hogy a szezonnyitón a feljutásra szintén pályázó Gyirmótot verték 2-0-ra, most is magabiztos győzelmet arattak. A hatharom.com tippmestere, mr.blonde mérkőzésre adott Protippje simán bejött.

• INDOKLÁS:

A Vasas az idei szezon egyik bajnokesélyese, a nyitófordulóban a szintén aranyesélyes Gyirmótot 2-0-ra győzte le Szanyó Károly csapata. A Siófok a nyáron több rutinos emberét is elveszítette, így Waltner, Horváth Péter, Dajic, Tímár Krisztián vagy Pál András távozása érzékeny veszteség a Balaton-partiak számára. A Siófok a nyitókörben odahaza 1-1-es döntetlent játszott az újonc Szeged csapatával, ami jelzi, hogy a sárga-kékek idén a középmezőnyben zárhatnak. A Vasas jó formának örvend, a fiatal játékosok lendületes futballt játszanak, ezért akárcsak májusban (1-5), ezúttal is megszerezhetik a három pontot.