Orosz foci

Dzsudzsák egy év után gólt rúgott a Dinamóban

Ezen a hétvégén elrajtolt az orosz labdarúgó-bajnokság élvonala. Vasárnap délután Dzsudzsák Balázs csapata, a Dinamo Moszkva 7-3-ra kiütötte az FK Rosztovot, a magyar szélső szerezte a hazaiak harmadik gólját, egyéves gólcsendet tört meg klubjában. Huszti Szabolcs is eredményes volt Kínában.

Fotó: fcdynamo.ru/archív

A magyar válogatott csapatkapitánya ezt megelőzően 2013. augusztus 24-én, a Zenit ellen volt eredményes. Dzsudzsák a 37. percben Kokorin visszagurítása után tíz méterről lőtt a jobb alsóba. A második játékrész elején visszaadta a gólpasszt Kokorinnak. A 27 éves játékos csütörtökön szintén gólpasszt jegyzett az Európa Liga selejtezőjében, a Hapoel Kirjat Smona ellen (1-1).

Dzsudzsák gólja:

[1722816] 2014-08-03 14:30:00 Dinamo Moszkva - FK Rostovx;

Kínában megszerezte első találatát Huszti Szabolcs. A 18. fordulóban a négy kör óta nyeretlen Csangcsun Jataj 2-1-re nyert a címvédő Kuangcsou Evergrande ellen. A magyar szélső a 81. percben győztes gólt lőtt.

A Csangcsun a 11. helyen áll a 16 csapatos ligában, öt pont választja el a kiesőzónától.

[1671283] 2014-08-03 13:30:00 Changchun Yatai - Guangzhou Evergrandex;