VB 2014

Az EL- és BL-döntő után a vb-döntőt is megkapta Rizzoli

Az olasz Nicola Rizzoli vezeti a Németország-Argentína világbajnoki döntőt.

Rizzoli kapta a döntőt - Fotó: AFP

A 42 éves bíró három mérkőzésen dirigált a vébén, a csoportkörben a Spanyolország-Hollandia (1-5) és a Nigéria-Argentína (2-3) meccset vezette, a negyeddöntőkben az Argentína-Belgium (1-0) találkozón fújta a sípot, azaz harmadszor találkozik az argentinokkal a tornán.

A civilben építészként dolgozó Rizzoli 2007 óta FIFA-kerettag, a 2010-ben az Európa-Liga-döntőn, 2013-ben a Bajnokok Ligája-finálén kapott szerepet. Rizzoli munkáját Renato Faverani és Andrea Stefani segítik az oldalvonalnál, a negyedik játékvezető az ecuadori Carlos Vera lesz. A bolognai építészmérnök a harmadik olasz, aki vb-döntőt vezet, Sergio Gonella (1978) és Pierluigi Collina (2002) után.

A Németország-Argentína mérkőzésről élő, szöveges közvetítést olvashattok a hatharom.com-on!

[1444469] 2014-07-13 21:00:00 Németország - Argentínax;