Európa Liga

Négyet lőtt a Diósgyőr, füttyszó közepette jutott tovább a Ferencváros

A Diósgyőr 4-1-re verte a Birkirkarát, a Ferencváros 2-1-re a Sliema Wandererst, így mindkét magyar csapat továbbjutott az Európa Liga selejtezőjének első köréből.

Birkirkara-Diósgyőr

Egygólos előnyből indult neki a visszavágónak a Diósgyőr, amely jól is kezdett, az első percek aktivitása után azonban alaposan visszavett a tempóból. Így is sikerült azonban megszerezni a vezetést, miután a bal szélen Elek két embert is kicselezett, éles szögből kapura lőtt, a labda pedig Murcia kapus kezéről vágódott a hálóba. 0-1

Nem igazán volt előzménye, de az első meccshez hasonlóan újra egyenlíteni tudott a Birkirkara: az első félidő hajrájában helyezkedési hibát követtek el a diósgyőriek, Camenzuli kiléphetett középen, és ziccerből talált be. 1-1

A fordulás után szinte végig aktívabbak voltak a hazaiak, komoly lehetőségekig is eljutottak, mégis a mieink lőttek még három gólt.

A 62. percben Husic kapott labdát a bal szélen, kapura lőtt, Murcia pedig megint elnézte a labdát, ami a rövid sarokba került. 1-2

Néhány perccel később Elek Gosztonyit szöktette, aki Barczinak adott be, ő pedig sarokkal juttatta a hálóba a játékszert. 1-3

A hajrában még a csereként beállt Marjanovic is betalált, miután Nikházi az alapvonalról visszatette neki a labdát, Murcia pedig az ő lövését is csúnyán benyelte a rövid alsóba. Ez nem a máltaiak kapusának napja volt... 1-4

6-2-es összesítéssel jutott tehát tovább a Diósgyőr, amelynek egyelőre nincs ellenfele a második fordulóra, mivel a bolgár Liteksz Lovecs és a moldovai Veris visszavágóját nagy eső miatt elhalasztották. Az első találkozó abban a párharcban 0-0-ra végződött.

[1731057] 2014-07-10 19:30:00 Birkirkara - Diósgyőrx;

Nehezen nyert a Ferencváros - Fotó: MTI, Illyés Tibor

Ferencváros-Sliema Wanderers

A zöld-fehérek csak 1-1-re végeztek az első mérkőzésen, és szerencsésnek mondhatták magukat, amiért nem kaptak ki. A visszavágó sokkal jobban kezdődött, egy kezezés utáni tizenegyesből Ugrai korán, a 14. percben megszerezte a vezetést. 1-0

Ezt követően nem sok izgalmat hozott az első félidő, a második valamivel többet. Két kapufát is lőtt a Fradi, majd az 56. minutumban Nalepa fejesét védte Zammit, a kipattanót pedig Busai kotorta be. 2-0

Megnyugodhatott volna a magyar csapat, de a 60. percben Scozzese egy fejessel szépített, így egy gólra került a továbbjutástól a Sliema. 2-1

Dibusznak a folytatásban kellett is egy nagyot védenie, de ezen kívül a máltaiak nem tudtak helyzeteket kialakítani. Igaz, a Ferencváros sem nagyon - bár volt még egy veszélyes Böde-lövés és egy Csukics-kapufa is -, ezt pedig a szurkolók erősen nehezményezték. A győzelem és a továbbjutás ellenére füttyszóval küldték az öltözőbe csapatukat.

A zöld-fehérek ellenfele a horvát Rijeka lesz a következő fordulóban.

• INDOKLÁS:

Az első meccsen a Fradi 1.30-as szorzót kapott a győzelemre, most a Diósgyőr szorzója 2 körül mozog. Az első meccsen nem brillíroztak Szivics fiai, de jobbak voltak. Azóta eltelt egy újabb hét, ami sokat számíthat a felkészülés ezen szakaszában. A máltai csapatnak támadnia kell, valószínű két csatárral áll fel, de nem félek attól, hogy gólokat tudna szerezni. Szivics nagyon magabiztos, ami szerintem most jó támpont, tudja, hogy csapatában több van. Ha kikap a Diósgyőr, szinte biztos, hogy kiesik, erre viszont nem számítok, ezért a -0.25-ös ázsiai hendikepet választom erre a meccsre.