VB 2014

Európai fiaskó, Olaszország bánatosan, Anglia pontosan tér haza

Uruguay 1-0-ra verte Olaszországot a D-csoport záró fordulójában a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon és ezzel Costa Ricával együtt továbbjutott. A talján gárda és Anglia kiesett.

Godín fejese után Buffon tehetetlen - fotó: AFP

Még nem késő beszállni a hatharom.com nagyszabású ingyenes tippjátékába, ahol 750 ezer forint összértékű nyeremény kerül szétosztásra! Minimum 20 meccsre kell tippelned ahhoz, hogy esélyed legyen a nyereményekre, vagyis még mindig érdemes elkezdeni játszani! A részletekért kattints a vb-tippjáték leírására!

Olaszország lépéselőnyben volt Uruguayjal szemben, hiszen számára a döntetlen is elegendő volt, míg a dél-amerikai csapatot csak a győzelem repítette a legjobb 16 közé. Ennek tudatában kezdeményezőbb urukra számítottunk, de az első félidőben olyan óvatosan játszottak, mint az olaszok. Cavani semmit sem mutatott, Suárez két szabadrúgást küldött a kapu elé, egyszer pedig éles szögből Buffonba püfölte a labdát. Persze a taljánok még ennyit sem kreáltak, unalmas mezőnyjátékot dobtak össze a felek az első félidőben.

A 60. percben nagyot változott a játék képe, Marchisio teli talppal eltalálta Rios sípcsontját, és azonnal piros lapot kapott az olasz. Uruguay rögtön támadóbban lépett fel, hat perccel később Suárez tört be középen a 16-oson, 15 méterről lőtt, Buffon óriási bravúrral szögletre védett. Aztán sokáig hasztalan próbálkozott az uruguayi sereg, amelyből hiányzott a kreativitás, úgy tűnt, az olasz védelemnek sikerül kihúznia gól nélküli döntetlennel. A 81. percben azonban rögzített szituációból gólt szerzett a dél-amerikai sereg: Gastón Ramírez jobbról ívelt be szögletet, Godín hét méterről a kapu bal oldalába fejelt (0-1). Olaszország tíz emberrel hasztalan próbált egyenlíteni, Costa Rica után Uruguay is 1-0-ra verte, így kiesett a világbajnokságról.

[1444404] 2014-06-24 18:00:00 Olaszország - Uruguayx;
[1444404] 2014-06-24 18:00:00 Olaszország - Uruguayx

Anglia Wayne Rooney nélkül próbált pontot szerezni Costa Rica ellen, a Manchester United csatára a kispadon maradt. A közép-amerikai gárda már továbbjutott a csoportból, vagyis felszabadultan játszhatott. Borges szabadrúgásból kis híján bevette Foster kapuját, de az angol hálóőr fölé tolta a labdát. A másik oldalon egy Barkley lövésnél izgulhatott a publikum, míg Sturridge esésénél kérhette számon a játékvezetőt, aki nem ítélt büntetőt az angol csatár huppanásánál. Nagy dolgokat egyik alakulat sem kreált, gól nélkül zárták az első 45 percet.

vb-2014

A szünet után beállt Rooney, aki egy helyzetet kreált, löketét Navas védte. Costa Rica ezúttal inkább a védekezésére ügyelt, Sturridge-nak egyszer sikerült a hátvédek mögé kerülnie, de jobbról a hosszú sarok mellé zúdította a labdát. A hajrára Steven Gerrard is beállt, majd szép csendesen véget érte a meccs. Anglia 0-0-ra zárt, vagyis egy ponttal térhet haza, Costa Rica megnyerte a D-csoportot.

[1444405] 2014-06-24 18:00:00 Costa Rica - Angliax;
[1444405] 2014-06-24 18:00:00 Costa Rica - Angliax